Iveco Stralis XP 570 w barwach Scuderia Ferrari – czy zdoła osiągnąć na licytacji ponad 100 tys. euro?

iveco_stralis_570_xp_ferrari_5

Aktualizacja: firma z Włoch wylicytowała pojazd za 117 tys. euro

Iveco Stralis za około 100 tys. euro? Jak najbardziej – wszystko wskazuje na to, że właśnie taką cenę osiągnie egzemplarz w barwach Scuderia Ferrari, oferowany przez Iveco w ramach internetowej aukcji dobroczynnej. Jest to jeden z pierwszych egzemplarzy nowego modelu Stralis XP, wyposażony w 570-konny silnik i ozdobiony przy oficjalnej współpracy z firmą Ferrari.

Iveco już od kilkudziesięciu lat dostarcza samochody ciężarowe dla Scuderia Ferrari, czyli zespołu wyścigowego producenta z Maranello. Pełnią one nie tylko funkcję transportową, ale także służą w czasie zawodów Formuły 1 za mobilne biura i elementy warsztatów. I właśnie do tych pojazdów nawiązuje malowanie opisywanego Stralisa. Ponadto wewnątrz mamy tutaj też piękne wnętrze ze skórzaną tapicerką, a zwieńczeniem wszystkiego jest najmocniejszy w gamie silnik. W zakresie 1600 – 1900 obr./min. generuje on 570 KM, do tego dochodzi 2500 Nm między 1000 a 1575 obr./min., a wszystko z pojemności zaledwie 12,9 litra.

Jeśli natomiast chodzi o samą licytację, to ma ona na celu zebranie środków dla fundacji Telethon. Aż 95 proc. z nich zostanie przekazane na badania nad bardzo rzadkimi, a jednocześnie groźnymi chorobami. Ile zaś będzie tych pieniędzy? Licytacja rozpoczęła się dwa dni temu, od ceny wywoławczej 80 tys. euro, a już ktoś zaproponował o 11,5 tys. euro więcej. Co więcej, to dopiero początek, jako że możliwość licytowania skończy się dopiero 17 grudnia.

Licytację znajdziecie TUTAJ.

iveco_stralis_570_xp_ferrari_3 iveco_stralis_570_xp_ferrari_4