OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Maj, 2016

Iveco Stralis Natural Power, zasilane gazem ziemnym, będzie teraz generowało 400, a nie tylko 330 KM

iveco_stralis_lng_mega_vos_logistics

“Te ciężarówki na gaz są może i opłacalne, ale co z tego, skoro ich silniki rozwijają tylko 330-340 KM” – oto argument znany nie od dziś. Już wkrótce przestanie on być jednak aktualny, jako że firma Iveco zaprezentowała na targach w Pekinie nowy silnik zasilany gazem ziemnym, generujący pełne 400 KM.

Mowa tutaj o sześciocylindrowym silniku Cursor 9 CNG/LNG, który zastępuje świetnie znaną jednostkę Cursor 8. Nowa konstrukcja oferuje 8,7 litra pojemności i w najsilniejszym wariancie oferuje właśnie pełne 400 KM. Moc tę odczujemy stosunkowo późno, bo przy 2 tys. obrotów, ale za to znacznie wcześniej, przy 1,2 tys. obrotów, pojawi się pełne 1700 Nm momentu obrotowego. Iveco zwraca także uwagę, że nowy silnik będzie zjeżdżał na wymianę oleju o nawet 17 proc. rzadziej niż w przypadku poprzedniego silnika, z uwagi na nowe pierścienie tłokowe, a do tego nie zabraknie nowego systemu chłodzenia turbosprężarki oraz nowego układu wtryskiwania gazu.

Powyżej: Stralis Natural Power pod naczepy mega, używane na międzynarodówce (opis TUTAJ)

Poniżej: Stralis Natural Power na pierwszej komercyjnej stacji LNG w Polsce (opis TUTAJ)

SONY DSC

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. ktoś napisał(a):

    Ale się dupach ludziom przewraca.Kiedyś Jelczem co miał 200 KM się całą Europę i pół Azji przejechało,a niedługo już 400 KM będą gardzić.

  2. to podjedz z 25 tonami pod A7 🙂

  3. Użytkownik* napisał(a):

    Nie podjedziesz pod A 7 z 25 tonami śmiech daj mi 360 i nie ma problemu no ale byle jakiej baletnicy przeszkodzi wrąbek u spódnicy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.