Iveco Stralis na LNG dla Epo-Trans z Tych – firma otrzyma 20 ciągników i dwie stacje tankowania

W nawiązaniu do tekstu:

Zamów 20 Iveco Stralis NP 460, a dostaniesz stację tankowania za darmo i gwarancję taniego paliwa

Specjalna oferta marki Iveco, a także zniesienie opłat drogowych na terenie Niemiec ewidentnie robią swoje. Kolejny duży przewoźnik zdecydował się na większą partię gazowych Stralisów, zamawiając je w 20 egzemplarzach. Samochody te zostaną dostarczone wraz z dwiema stacjami paliw i trafią do użytku w transporcie międzynarodowym.

Tym nowym klientem okazała się tyska firma Epo-Trans. Przewoźnik ten zdecydował się na Stralis w wersji NP 460, jeżdżące na płynnym gazie ziemnym i oferujące do 1600 kilometrów zasięgu. Samochody te mają kursować do Europy Zachodniej, do Finlandii oraz do Skandynawii, obsługując przede wszystkim stałe trasy.

Wraz z ciężarówkami, Epo-Trans otrzyma dwie stacje tankowania LNG. Zostaną one użyczone na okres pięciu lat przez firmę Novatek Polska. Ulokuje się je zaś na bazie firmy w Tychach oraz w miejscowości Krzywa przy autostradzie A4. Ten drugi punkt będzie znajdował się około 1000 kilometrów od Belgii oraz Holandii. Tam zaś stację tankowania LNG znajdziemy już bez żadnego problemu.

Przypomnę, że pierwszym klientem na tę specjalną ofertę Iveco okazał się polski oddział holenderskiego przewoźnika Don-Trucking. Wraz z odbiorem gazowych pojazdów, firma zdobyła bardzo ciekawy kontrakt na przewozy kontenerowe. Więcej na ten temat pisałem tutaj.