Iveco Stralis Hi-Way w barwach firmy Dann-Trans, czyli trzy konfiguracje i trzy kolory nadwozia

Pierwsze Iveco Stralis Hi-Way pojawiły się we flocie firmy Dann-Trans już ponad dwa miesiące temu, wzbudzając wówczas ogromne zainteresowanie. Wcześniej firma z Nowego Miasta Lubawskiego wykorzystywała przecież przede wszystkim różne generacje DAF-a XF, a także pewną ilość Scanii, dlatego też zamówienie włoskich ciężarówek było dla wielu osób po prostu zaskoczeniem. I choć dzisiaj nikt już o tym zaskoczeniu za bardzo nie pamięta, gdyż biało-niebiesko-fioletowe Stralisy szybko stały się stałym elementem polskich dróg, to nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby napisać kilka słów o tych ciekawych i bez wątpienia bardzo ładnych pojazdach.

W kwietniu Dann-Trans odebrał 24 nowe ciągniki siodłowe, z czego dwanaście pierwszych przyjechało do firmy w konfiguracji AS440S46T FP LT, na tzw. „małych kołach” i z silnikami o mocy 460 KM, natomiast pozostałe stanowił wariant AS440S50TXP, wyposażony w 500-konny silnik oraz trzy osie w układzie „pusher”. Co ciekawe, wszystkie pojazdy otrzymały manualne skrzynie biegów, a także klimatyzację postojową, która jest w Dann-Transie po prostu normą. Dwie różne konfiguracje ciężarówek wybrano oczywiście z myślą o różnych zadaniach – ciągniki typu low deck pracują na co dzień przy ciąganiu naczep z plandekami, konstrukcji niskopodwoziowych do lekkich ładunków ponadnormatywnych, a także nowych chłodni, podczas gdy trzyosiowe wersje wysłano do pracy przy większych i cięższych gabarytach, do których wykorzystuje się naczepy typu „tiefbett” oraz „semi”.

iveco_stralis_dann_trans_3

Już wkrótce do Nowego Miasta Lubawskiego zawita jednak jeszcze jeden rodzaj nowych Iveco. Na drugą połowę roku planowany jest bowiem odbiór kolejnych sześciu ciągników siodłowych typu low deck, sześciu ciągników 6×2, a także dziewięciu trzyosiowych podwozi Stralis Hi-Way AS260S46 YFP GV, które rozpoczną pracę z przyczepami.

W chwili obecnej flota Dann-Trans LKW liczy 106 ciężarówek oraz 160 naczep i przyczep.

Na koniec jeszcze dodam, że nowe Stralisy w barwach Dann-Transu aż dwukrotnie były prezentowane w artykułach z serii 40ton.net i Truck-Spotters.eu prezentują. Można było je zobaczyć w części nr 1 oraz nr 3.

Poniższe zdjęcie zamieściłem w dużej rozdzielczości, więc polecam je na tapetę pulpitu:

iveco_stralis_dann_trans_4

Zdjęcia: Iveco