transfactor3665
Opublikowane 2 Styczeń, 2018

Iveco Stralis 8×2 z 34-metrowym żurawiem – pod naczepy, przyczepy oraz pod własną platformę

iveco_stralis_8x2_dzwig_2

Iveco Stralis to bezsprzecznie nie jest popularna baza pod samochód z ciężkim żurawiem. W ramach przyglądania się ciekawym konfiguracjom warto więc zwrócić uwagę na nowe Iveco Stralis AS320S51z holenderskiej firmy Pol Transport.

Z jednej strony mamy tutaj do czynienia z pojazdem bardzo uniwersalnym. Czteroosiowe Iveco może pracować jako ciągnik siodłowy, będąc wyposażonym w klasyczny siodło. Znajduje się ono 118 centymetrów nad ziemią, a więc pozwala ciągnąć naczepę z pełnowymiarowymi budowlanymi kontenerami. Istnieje też możliwość ciągnięcia przyczepy, jako że przy tylnym zderzaku zamontowano sprzęg. A do tego mamy zdejmowalną platformę ładunkową, na której w razie potrzeby przewieziemy jakiś niewielki ładunek.

Z drugiej strony jest to też pojazd bardzo specjalistyczny. Zwraca uwagę już sam fakt, że to ciągnik siodłowy typu 8×2, z aż trzema osiami skrętnymi. Ponadto pojazd otrzymał wzmocnione podwozie, dzięki któremu do przedniego krańca ramy zamontowano dodatkową podporę. Ten centralnie umieszczony, aż 9-tonowy element pozwala bezpiecznie operować dźwigiem także przed kabiną pojazdu. A do tego dochodzi sam dźwig – jest to 85-tonometrowy żuraw marki HMF, typu 8520OK6, z maksymalnie 34-metrowym ramieniem.

A dlaczego wybrano tutaj właśnie Iveco? Firma Pol Transport zwraca uwagę na 510-konny silnik wykonany w technologii SCR-Only, a więc bez aktywnego układu recyrkulacji spalin (EGR). W przypadku ciężarówki bardzo często pracującej w miejscu, przekazującej napęd na przystawkę mocy, brak konieczności martwienia się EGR-em jest podobno szczególnie istotny.

iveco_stralis_8x2_dzwig_3 iveco_stralis_8x2_dzwig_1 iveco_stralis_8x2_dzwig_4 iveco_stralis_8x2_dzwig_5

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Importer1981 napisał(a):

  Żuraw marki i zabrakło: HMF

 2. Walker napisał(a):

  Wzięli Iveco bo Scania za droga

 3. Obsrwator napisał(a):

  A tak serio, samochód ciężarowy, dźwig samochodowy, ciągnik siodłowy, ciągnik samochodowy. Jeżeli ktoś z Was spróbowałby zarejestrować “takie coś” w Polsce, musi liczyć się z tym, że będzie musiał reanimować urzędnika wydz. komunikacji, który przyjmuje dokumenty. A już w najlepszym przypadku w/w urzędnik poprosi o zwolnienie lekarskie, by ochłonąć po kontakcie z takimi dokumentami.

 4. Dejww napisał(a):

  Iveco jest zajebistee

Odpowiedz