OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Luty, 2019

Cztery Iveco Stralis NP 460 dla Girteki – gazowe ciężarówki jeżdżą po Beneluksie oraz Francji

W nawiązaniu do tekstu:

Gazowe Iveco Stralis NP w barwach Girteki – kolejna duża firma dała skusić się na LNG

Zdjęcie gazowych Stralisów w barwach Girteki właśnie się oficjalnie wyjaśniło. Litewski przewoźnik opublikował informację, w której opisuje swoje działania z udziałem gazu ziemnego.

Jak na razie, w formie testów, Girteka odebrała dwa egzemplarze Iveco Stalis NP 460. To ciężarówki z 13-litrowymi silnikami, zasilanymi płynnym gazem ziemnym (LNG). Ponadto w najbliższych miesiąca przewidywane jest odebranie dwóch kolejnych egzemplarzy. Łącznie więc, na całą flotę 5600 pojazdów, Girteka będzie miała cztery włoskie gazowce.

Opisywane Stralisy oddelegowano do wykonywania transportów w Beneluksie oraz we Francji. Miało to być podyktowane ułatwionym dostępem do stacji tankowania LNG. Niemniej, trochę dziwi fakt, że nie eksperymentowali z przewozami na terenie Niemiec. Tam gazowe ciężarówki zostały bowiem zwolnione z opłat drogowych.

Zasięg? Oficjalnie, w pełni załadowane Iveco Stralis NP 460 może przejechać na jednym tankowaniu do 1600 kilometrów. Testy Girteki wykazały wynik minimalnie niższy, wynoszący 1500 kilometrów.