Iveco przygotowało cykl prezentacji ciężarówek Euro 6, czyli informacje i jazdy próbne dla zainteresowanych

iveco_euro6_gama

Kiedy Iveco zaprezentowało nowe wydanie modelu Daily, w Polskę ruszyła cała grupa tych pojazdów, która przez całe tygodnie podróżowała po kraju i odwiedzała poszczególne przedstawicielstwa marki. W tych przedstawicielstwa organizowano pokazy nowego modelu, a przy okazji także umożliwiano odbycie krótkiej jazdy próbnej. Większość z Was pewnie zresztą wie o czym jest mowa, bo TUTAJ prezentowałem przecież relację z jednego z takich pokazów.

Teraz Iveco organizuje natomiast coś podobnego, lecz z ciężkiej klasy wagowej. Warsztaty z cyklu „Iveco Tech Lab”, bo to o nich mowa, odbędą się w sześciu miastach i ich zagadnieniem będzie ekonomiczna eksploatacja pojazdów ciężarowych. Głównymi bohaterami imprez będą oczywiście nowe silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6, a także wyposażone w nie modele Stralis, Trakker oraz Eurocargo.

Przedstawiciele Iveco spotkają się z klientami, żeby zaprezentować najnowsze rozwiązania techniczne wpływające na TCO (całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdu) oraz umożliwić jazdy testowe pełną gamą pojazdów. Spotkania warsztatowe zaplanowane są w punktach serwisowanych działających w okolicy Lublina, Nowego Sącza, Rudy Śląskiej, Opola, Poznania i Szczecina.

 W trakcie spotkań zaprezentowany zostanie najnowszy system zwiększający efektywność spalania (FEP), na który składa się: system Eco-Roll, wykorzystujący funkcję wolnego koła, udoskonalona gospodarka cieplna silnika oraz zastosowanie innowacyjnego oleju o obniżonej lepkości. Uczestnicy spotkań będą podobno mogli przekonać się, że dzięki tym rozwiązaniom udało się zmniejszyć zużycie paliwa o kolejne 2%, czyli o łącznie 4,5% w stosunku do pojazdu wyposażonego w analogiczny silnik Euro 5.

W cyklu prezentacji Iveco Tech Lab 2014 uczestniczyć będą również eksperci mogący na miejscu udzielić porad z zakresu usług telematycznych Iveconnect Fleet, rozszerzonych gwarancji i kontraktów serwisowo-naprawczych Elemens, doskonalenia techniki jazdy w ramach Akademii Jazdy Iveco, a także finansowania pojazdów przez Iveco Capital

Uczestnicy warsztatów będą mogli również osobiście przetestować pojazdy napędzane silnikami Euro 6. Do dyspozycji dostępne będą Stralis Hi-Way wyposażony w 460-konny silnik Cursor 11, 3-osiowy Trakker z silnikiem Cursor 13 o mocy 410KM oraz dwa EuroCargo z silnikami: Tector 5 (4 cylindry) o mocy 210KM oraz Tector 7 (6 cylindrów) o mocy 250KM.

Zainteresowani powinni wpisać w kalendarz następujące daty i lokalizacje:
Lublin 22.10.2014 – godz. 17:30, Dwór Choiny Kazimierzówka 11A, Świdnik
Nowy Sącz 24.10.2014 – godz. 17:30, Karczma nad Potokiem, 380 Rytro
Ruda Śląska 29.10.2014 – godz. 17:30, CTC, Radoszowska 1A, Ruda Śląska
Opole 5.11.2014 – godz. 14:00, Siltruck, ul. Wspólna 6, Opole
Poznań 7.11.2014 – godz. 15:30, Trans-Poz, Świerkowa 2, Niepruszewo Buk
Szczecin 14.11.2014 – godz. 15:30, Trans-Poz, Motaniec 31, Kobylanka