Iveco nie pokaże na IAA 2018 w Hanowerze żadnych diesli – zastąpi je gama na gaz oraz auta elektryczne

Iveco robi wszystko, by promować swoje ciężarówki na paliwa alternatywne. Włoski producent jakby przestał dostrzegać potencjał w oleju napędowym, o czym doskonale świadczą plany na targi IAA 2018 w Hanowerze.

W czasie całych targów, będących najważniejszym wydarzeniem branżowym w Europie, Iveco nie pokaże żadnego pojazdu na olej napędowy. Jak podaje ekologiczny potral „Transport en Milieu”, w Hanowerze prezentowana będzie wyłącznie gama gazowa, wspierana przez samochody elektryczne.

W ten sposób Włosi chcą podkreślić, że dysponują naprawdę pełną gamą gazowych pojazdów. W końcu oferta Iveco nie przewiduje żadnego modelu, który nie miałby wersji gazowej lub elektrycznej. Co więcej, paliwa alternatywne dostępne są w najróżniejszych konfiguracjach, od tych długodystansowych, poprzez pasażerskie, aż po budowlane.

A przy okazji warto wspomnieć, że Iveco znalazło bardzo istotnego klienta na gazowym model Stralis NP 460. Okazała się nim węgierska firma Waberer’s, w następstwie testów prowadzonych przez miniony rok. Trzeba tutaj zaznaczyć, że to pierwsza gazowa ciężarówka we flocie tej firmy, a przy okazji też pierwsze Iveco.

Wrażenia z jazdy elektrycznym Daily opisywałem ostatnio tutaj.

Unikalną ofertę na gazowe Stralisy prezentowałem tutaj.


Gazowy ciągnik, który trafił do firmy Waberer’s: