Iveco Eurocargo Euro 6 – w ostatniej chwili

Lepiej późno, niż wcale – prawdopodobnie taka dewiza przyświecała inżynierom Iveco, którzy dopiero teraz zaprezentowali Eurocargo wyposażone w silniki zgodne z normami Euro 6. Jest to tak naprawdę ostatni dzwonek na dostosowanie hitu sprzedażowego Iveco do nowych przepisów, według których od 1 stycznia 2014 roku wszystkie nowe ciężarówki będą musiały być zgodne z Euro 6.

Nowa gama silników Eurocargo to 2 jednostki napędowe o 7 wariantach mocy. Pierwsza nich z nich, czterocylindrowy Tector 5, może generować 160, 190 lub 210 KM z pojemności 4,5 litra. Większy, szcześciocylindrowy 6,7-litrowy Tector 7 może natomiast zaoferować moc 220, 250, 280 lub 320 KM. Główną zaletą wszystkich tych motorów ma być oczywiście opatentowana przez Fiata technologia HI-eSCR, dzięki której we włoskich ciężarówkach nie trzeba stosować uciążliwego układu EGR.

iveco_eurocargo_euro6_02

 

 

 

 

 

Za przenoszenie mocy na koła w nowym Eurocargo odpowiedzialne jest aż 8 różnych przekładni – ręczne ZF o 5, 6 lub 9 przełożeniach; automatyczne ZF Eurotronic o 6 lub 12 biegach oraz dwa warianty w pełni automatycznej skrzyni Allison. W ofercie nie zabraknie także wersji z napędem na cztery koła Eurocargo 4×4.