Iveco Daily zamknęło 2015 rok z aż 20-procentowym wzrostem sprzedaży oraz sukcesami poza Europą

iveco_daily_2015_nl_tuning_2

Choć Iveco Daily jest w Polsce kojarzone przede wszystkim z bardzo wytrzymałymi podwoziami pod zabudowę, spory sukces przyniosły ostatnio Włochom konstrukcje z jednolitym nadwoziem. Tak wynika z podsumowania rynku z 2015 roku, będącego pierwszym pełnym rokiem sprzedaży nowej generacji.

W Europie Włosi zwiększyli sprzedaż nowego modelu o aż 20 proc., przewyższając pod tym względem branżową średnią i zwiększając udział w rynku o 0,6 proc. Co więcej, wzrost udało się odnotować także w Ameryce Południowej, gdzie rynek pojazdów użytkowych znalazł się w ogromnym kryzysie, a mimo to Daily zwiększyło w nim swój udział o 1,5 proc. Jak natomiast dodał Pierre Lahutte z Iveco, spora część tego międzynarodowego wzrostu była zasługą bardzo dobrze przyjętych furgonów z jednolitym nadwoziem.

Ten ostatni sukces można wytłumaczyć faktem, że wraz z premierą nowego modelu gama nadwoziowa „blaszanych” Daily została znacznie rozszerzona, obejmując zarówno warianty niskie i bardzo krótkie oferujące zaledwie 7,3 m3 przestrzeni ładunkowej, jak i kolosy z ładownią do 19,6 m3. Te pierwsze, mogące konkurować chociażby z Fiatem Ducato, wyjątkowo dużą popularnością cieszą się na przykład w Holandii, o czym wspominałem TUTAJ. A moje wrażenia z jazdy modelem największym znajdziecie TUTAJ.