rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Wrzesień, 2017

Iveco Daily do transportu czterech fabrycznie nowych Dacii – nietypowy widok na “międzynarodówce”

iveco_daily_na_cztery_samochody

Jakiś czas temu regularnie pokazywałem Iveco Daily w najróżniejszych, nietypowych zastosowaniach. Teraz do tej listy ciekawostek można dołączyć kolejną konfigurację, wykorzystywaną przy transporcie fabrycznie nowych samochodów.

Na drogach Belgii oraz Holandii Czytelnik Radosław wypatrzył ostatnio kilka niewielkich autotransporterów na rumuńskich rejestracjach. Bazowały one na Iveco Daily z kabinami sypialnymi, a każdy z nich załadowany był czterema nowymi Daciami, mającymi jeszcze fabryczne ofoliowanie nadwozia. Każde Iveco miało dwa pokłady, czyli rzecz nieczęsto spotykaną na tak lekkich podwoziach, a do tego dochodziły trzyosiowe przyczepy, z oznaczeniami polskiej firmy Wiola. Co więcej, w każdym z samochodów jechały dwie osoby, co wskazywało na podwójne obsady oraz delikatnie mówiąc kiepskie warunki życiowe.

Powyżej widzicie jeden z takich egzemplarzy, sfotografowany przez Radosława pod Oldenzaalem. Wiózł on cztery Dacie Duster, łącznie ważące około 5 ton. Do tego można jeszcze dodać tonę masy własnej trzyosiowej przyczepy, a także z 3 tony masy “Dajlaka”. Łącznie otrzymujemy więc około 9-tonowy zestaw, wymagający oczywiście prawa jazdy typu C+E.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. kajos75 napisał(a):

  jak 9T masy to sie wogole kalkuluje ?
  tacho to wiadomo,ale w zakaz w niemczech trzeba stac itp.
  jedynie to tollcolect nie obowiazuje

 2. Luka napisał(a):

  bzdury kajos piszesz , tollcolect ich też obowiązuje

 3. Fan napisał(a):

  Normalna zabudowa pojazdu. Nie ma w tym nic dziwnego. Iveco zapewne 70C18. Zabudowa na 2 auto przy tym DMC jest normą. NPS, dogocross i inne firmy ją robią. Lekkie podwozie? Na tych iveco lata dużo zabudów hydraulicznych na pomocach drogowych, Pozdro;

 4. Importer1981 napisał(a):

  Ciężko mówić tu o lekkich podwoziach przy Daily 70
  http://moto.gratka.pl/tresc/iveco-daily-70c17-18860919.html#48bb3cf7c2a897f9,1
  czy nawet 72
  http://moto.gratka.pl/tresc/iveco-daily-72c17-19180883.html#48bb3cf7c2a897f9,1
  Pojedynczy najazd do transportu niższych klas wagowych osobówek tradycyjnie ląduje na podwoziachwile o symbolu 35 z pojedynczymi kołami na tylnej osi.

Odpowiedz