Iveco Daily promowane jako mamut wśród aut dostawczych – oficjalne, futrzane demo

Brytyjski oddział Iveco znalazł bardzo nietypowy sposób na promowanie modelu Daily. Jeden z egzemplarzy zostały przebrany za mamuta i ruszył w ten sposób w długą, demonstracyjną trasę, dookoła Anglii, Szkocji oraz Walii. Pojazd pokona przy tym blisko 3,5 tys. kilometrów i będzie uczestniczył w prezentacjach dla klientów.

By przeistoczyć się w mamuta, nadwozie samochodu zostało pokryte sztucznym futrem, a do przedniego zderzaka zamontowano kły oraz trąbę, wykonane z miękkiego materiału. Te ostatnie elementy są umieszczone na specjalnym mocowaniu, które można zdjąć na czas poruszania się po drogach publicznych. Skąd natomiast wybór akurat tego wymarłego gatunku? Skojarzenia z mamutem może budzić wytrzymałość oraz konstrukcja modelu Daily, z pełną ramą podwozia oraz 3-litrowym silnikiem. 

Role „mamuta” przyjęło Daily w bardzo nietypowej wersji. Jest to 4-tonowy furgon ze średnią długością nadwozia, napędzany 3-litrowym silnikiem na gaz ziemny w formie sprężonej (CNG). Konfiguracja ta promowana jest jako ekologiczny sposób na transport miejski, oferując przy tym 1200 kilogramów ładowności oraz możliwość holowania 3,5-tonowej przyczepy. Jednocześnie Iveco promuje też miejsce udogodnienia dla kierowców, jak wspomaganie kierownicy z silnym trybem „City”, znacznie ułatwiającym manewry przy niskich prędkościach. Sterowanie wyposażeniem odbywa się zaś w sposób głosowy, jako że elektronikę pojazdu zintegrowano w domowym asystentem Amazon Alexa.