OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Luty, 2015

Iveco Daily 40C17 z naczepą do przewozu naprawdę sporej łodzi – kolejny szalony ciągnik siodłowy

iveco_daily_ciagnik_siodlowy_transport_lodzi_1

Jeszcze niedawno wszyscy dziwiliśmy się na widok Iveco Daily 35C17 z naczepą do przewozu pięciu samochodów osobowych, które opisywałem TUTAJ. Ledwie minęły jednak dwa tygodnie, a już mam do zaprezentowania kolejne holenderskie Daily z nieprzeciętną naczepą, tym razem z niskopodwoziową konstrukcją do przewozu całej sporej łodzi.

Niebieski ciągnik siodłowy typu 40C17 wydała ostatnio firma Schouten, będąca jednym z holenderskich dealerów marki Iveco. Niestety nie podała ona wagi przewożonej ciężarówką łodzi, lecz można się domyślać, że do lekkich to ona nie należy. Wskazuje na to m.in. fakt zarejestrowania całego zestawu jako ciężarówki z naczepą na kategorię prawa jazdy C1+E, przewidzianej dla kombinacji o DMC od 7 do 12 ton.

Co jeszcze ciekawego można tutaj opisać? Oczywiście kilka zdań należy się samej naczepie, którą wyprodukowała firma Veldhuizen, znana m.in. z opracowania opisywanych TUTAJ systemów B-Bak oraz Clixtar. Jest to konstrukcja wyposażona w dwie pneumatyczne osie, pneumatyczne hamulce tarczowe, układ ABS oraz specjalny najazd dla łodzi, który umożliwi jej szybki rozładunek lub załadunek. Warto też wspomnieć, że ów najazd oraz boczne burty to elementy łatwo demontowane, w związku z czym cała naczepa może zostać łatwo przekształcona w zwykłą platformę.

iveco_daily_ciagnik_siodlowy_transport_lodzi_2

Ten wpis ma 8 komentarzy

  1. adam napisał(a):

    Może artykuły o sprinterze by się pojawiły???

  2. olek napisał(a):

    Nie znam się na motorowych, ale się wypowiem 😉 Obstawiam jakies 4-5 ton.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.