OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 25 Styczeń, 2019

ITD ma wielkie zakupowe plany: 16 mobilnych stacji diagnostycznych oraz 64 nowe wozy służbowe

W nawiązaniu do tekstu:

Mobilna stacja diagnostyczna dla ITD na Śląsku – 8-tonowe urządzenie sprawdzi 40-tonowe zestawy

Mobilna stacja diagnostyczna, przekazana dzisiaj funkcjonariuszom WITD Katowice, to tylko jedna z wielu nowości, na które trzeba się przygotować. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ma już całą serię dalszych zapowiedzi, dotyczących między innymi kolejnych urządzeń tego typu.

W chwili obecnej mobilnymi stacjami kontroli dysponują inspektoraty z Bydgoszczy, Wrocławia oraz Katowic. Są już jednak plany, by zakupić inspektorom kolejne 16 urządzeń tego typu. Miałyby one zostać sfinansowane w ramach rządowego projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”.

Abstrahując już od kontroli stanu technicznego, ITD zbroi się w sprzęt do innych zadań. Dopiero co zakupiono 64 zestawy urządzeń do kontroli między innymi tachografów. W najbliższym czasie całe to wyposażenie ma zostać przekazane wojewódzkim inspektoratom.

Przygotowano też plan zakupu 64 nowych wozów inspekcyjnych, wraz z całym osprzętem. Gdy zaś wszystko to się podliczy, łączna wartość powyższych wydatków sięgnie 62 milionów złotych. Z tego znakomita większość – 52 miliony 700 tysięcy – zostanie pozyskana z unijnego dofinansowania.

Część z tych inwestycji będzie po prostu konieczna. Pamiętajmy bowiem o zmianie przepisów, przewidzianej na 15 czerwca 2019 roku. Do użytku wejdą wówczas tachografy umożliwiające pobieżną kontrolę bez zatrzymywania ciężarówki. By natomiast takie kontrole prowadzić, służby kontrolne muszą być właściwie przygotowane.

Jak podawałem niedawno tutaj, funkcjonariusze polskiego ITD mieli już okazję zobaczyć prototyp odpowiedniego rozwiązania. Był to wóz inspekcyjny dla niemieckiej służby BAG, pozwalający dokonywać zdalnych kontroli i mający wkrótce wejść do użytku. O przebiegu takich zdalnych kontroli przeczytacie zaś tutaj.

Swoją drogą, DAF ze zdjęcia też wygląda na “nówkę-sztukę”. Sądząc bowiem po atrapie chłodnicy, jest to najnowsze wydanie tego modelu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: