ITD miało zająć się sprawą lodu zalegającego na ciężarówkach – poprosili o to mieszkańcy Wrocławia

Inspekcja Transportu Drogowego została we Wrocławiu poproszona o zajęcie się problemem lodu na ciężarówkach. Mieszkańcy dzielnicy Muchobór Wielki zgłosili, że kierowcy ciężarówek nie oczyszczają naczep i tym samym stwarzają ogromne niebezpieczeństwo.

Od razu rodzi się więc pytanie jak funkcjonariusze ITD podeszli do tego problemu. Czyżby wchodzili na wysokość niemal 4 metrów, żeby choć sprawdzić obecność lodu, chociaż pokazowo, na kilku ciężarówkach? Sądząc po komunikacie, raczej nie byli na tyle odważni. Można tu bowiem przeczytać, że „obecność inspektorów we wskazanym rejonie zwróciła kierującym uwagę na poważny problem.” 😉

Oto komunikat WITD Wrocław:

22 lutego 2018 roku w godzinach porannych, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu reagując na wniosek o kontrolę mieszkańców dzielnicy Muchobór Wielki przeprowadzili kontrolę ruchu pojazdów ciężarowych obsługujących miejscowe bazy logistyczne.

Z informacji przekazanych do WITD we Wrocławiu wynikało, że kierowcy pojazdów ciężarowych bagatelizując kwestię obsługi codziennej pojazdów przed rozpoczęciem jazdy, nie oczyszczają górnych powierzchni pojazdów z zalegającego na nich śniegu i lodu. Powyższe stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo dla pieszych w tym dzieci poruszających się do miejscowych szkół.

Po przybyciu na miejsce jeden z wnioskodawców w bezpośredniej rozmowie naświetlił inspektorom problem lokalnej społeczności i przekazał mapkę sytuacyjną ze wskazaniem miejsc szczególnie niebezpiecznych z punktu widzenia opisanego problemu.

Obecność inspektorów we wskazanym rejonie zwróciła kierującym uwagę na poważny problem.

Ponadto w toku prowadzonych czynności inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w zakresie zabezpieczenia ładunku przed zmianą położenia oraz zły stan techniczny jednego z kontrolowanych pojazdów. W toku kontroli ujawniono wycieki płynu eksploatacyjnego z siłownika windy, brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz wyrwany stopień umożliwiający bezpieczne wejście do pojazdu.

Wobec powyższego stanu faktycznego, dowodów rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, a na kierującego nałożono mandaty karne.

Zdjęcia dołączone do tego komunikatu: