ITD kontrolujące ciężarówki w Luksemburgu oraz ogromna, mobilna stacja kontroli pojazdów

Zagraniczne służby dokonujące kontroli w Polsce zawsze wiążą się z dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, gdy mowa jest o niemieckim BAG. Tym razem jednak to polscy funkcjonariusze pojechali za granicę, uczestnicząc w kontrolach na terenie Luksemburga.

W trzydniowej akcji, przeprowadzonej w dniach 2-5 września, udział brali funkcjonariusze WITD Rzeszów oraz WITD Lublin. Towarzyszyli im też Belgowie, Holendrzy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, Chorwaci oraz oczywiście sami Luksemburczycy. Głównym założeniem był zaś nadzór nad transportami materiałów niebezpiecznych.

Przy okazji służba celna z Luksemburga pochwaliła się swoim najnowszym sprzętem, przypominającym ten stosowany także w Polsce. To mobilna ścieżka diagnostyczna, umożliwiając drobiazgowe kontrole stanu technicznego. Urządzenie to możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć, w formie niebieskiej, unoszonej platformy.

Luksemburska mobilna stacja kontroli wydaje się znacznie większa, niż urządzenia stosowane w Polsce. Może to sobie porównać z poniższym zdjęciem, prezentującym stację WITD Katowice.  Z drugiej strony, dysponując tak rozbudowaną platformą, jak ta z Luksemburga, kontrole zapewne są znacznie wygodniejsze.