Irańska Scania porzucona w Bremen, po kolejnym roku postoju [aktualizacja – auto wywieziono]

Aktualizacja: właśnie otrzymałem od Krzysztofa informację, że ciężarówka całkowicie zniknęła z parkingu. Po kilku latach parkingu w końcu ją więc odholowano.


W nawiązaniu do tekstu:

Porzucona Scania G380 z Iranu, rozkradana na parkingu w Bremen – a 30-lat temu było odwrotnie…

Już od około trzech lat na parkingu w Bremen tkwi irańska Scania G380. Rok temu prezentowałem ją w artykule, w związku ze zdjęciami nadesłanymi przez Czytelnika Krzysztofa. Teraz natomiast Krzysztof znowu miał rozładunek w tej okolicy i postanowił sprawdzić jak zmienił się stan niebieskiego zestawu.

O ile w ciągu dwóch pierwszych lat postoju szabrownicy obchodzili się z ciężarówką dosyć łaskawie, w minionych miesiącach zdemontowano już naprawdę sporą ilość elementów. Ktoś zabrał między innymi kompletną plandekę, zdemontowano boczne burty, a z przodu nadwozia zniknęło logo marki. Ponadto zdemontowano boczne fragmenty zderzaka, rozkładaną część atrapy chłodnicy oraz liczne elementy wnętrza. Choć z drugiej strony, ilość elementów, które ostały się przy samochodzie, może zaskakiwać. Naczepa nadal dysponuje większością kół, a wewnątrz ciągnika można znaleźć kubki, termos, liczne dokumenty, czy nawet notes.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Krzysztof też pojawi się w Bremen i będzie mógł nadesłać kolejną aktualizację. Choć pozostaje pytanie, czy zobaczymy wówczas coś więcej, niż tylko goły szkielet nadwozia.

A przy okazji przypomnę skąd opisywana ciężarówka wzięła się na parkingu. W 2014 roku niemieckie media podały, że znaleziono w niej 300 kilogramów heroiny. Mowa tutaj więc o narkotykach wartych około 50 milionów euro. Oczywiście kierowca został aresztowany pod zarzutem przemytu.

Zdjęcia z 2017 roku:

porzucona_scania_bremen_2017_1 porzucona_scania_bremen_2017_2Zdjęcia z 2016 roku:

scania_g380_iran_porzucona_1 scania_g380_iran_porzucona_3