OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Grudzień, 2017

W Iraku też lubią duński lub holenderski tuning – na tych tablicach świetlnych znajdziesz irackie nazwy

Irak to kraj, który ostatnie pół wieku spędził na kolejnych wojnach. Przez lata Irak był obiektem międzynarodowej blokady gospodarczej, a siły okupacyjne przeplatały się z dyktaturami. Do tego mówimy przecież o Bliskim Wschodzie, gdzie społeczeństwo zwykle nie należy do bogatych, a ruch drogowy jest po prostu dziki. Nic więc dziwnego, że iracki transport drogowy wydaje nam się kompletną egzotyką. A jednak, iraccy właściciele tych kilku Scanii ewidentnie mają podobne gusta, jak ich skandynawscy, holenderscy, a coraz częściej też polscy koledzy.

To doskonały przykład na to, że na Bliski Wschód eksploatuje się ciężarówki wszelkiej maści. Bywają to też egzemplarze po tuningu, niegdyś będące topowymi modelami. Ich właściciele z dumą dbają o europejskie elementy tuningu, utrzymują w działaniu wszystkie klasyczne elementy oświetlenia, a na dachowych tablicach zamieszczają swoje nazwy. Jest to też tym bardziej ciekawe, że Irakijczycy, podobnie jak wiele innych narodów muzułmańskich, dotychczas przelewali swoją miłość głównie na Mercedesy. Słynne szwedzkie V8 najwyraźniej jednak zmieniło ich upodobania.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z irackiej strony أّلَشٍأّحٌنِأّتّ أّلَعٌرأّقِ – Trucks Iraq, dostępnej na Facebooku. Swoją drogą jest to strona pełna ciekawostek. Można się na przykład dowiedzieć, że w Iraku występują również Actrosy najnowszej generacji, a i Renault Premium ma spore grono irackich użytkowników.

irak_dunski_tuning_scania_1 irak_dunski_tuning_scania_2 irak_dunski_tuning_scania_3 irak_dunski_tuning_scania_4 irak_dunski_tuning_scania_6 irak_dunski_tuning_scania_8 irak_dunski_tuning_scania_7 irak_dunski_tuning_scania_5

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Człowiek aż się boi zalajkować ich stronkę, bo jeszcze wpadną jakieś CBŚ, DEA, FBI, CIA, NSA, NBA i inne fajnie brzmiące skrótowce…
  Swoją drogą fajne sprzęty, ale widać, że po części kupione w tym stylu.
  Ale sam szacunek należy się, do utrzymania tych aut biorąc pod uwagę warunki (chociaż drogi i tak mają lepsze niż w Polsce, mimo że budowane przez Polaków- dziwne nie?) i nie zburaczenia ich malunkami jak w jakiejś Gwinei.

 2. gfgsf napisał(a):

  Ja tuning zacząłbym od szyby kuloodpornej, najlepiej pancernej 🙂

 3. pete379 napisał(a):

  Aż dziwne, że w takim kraju jak Irak cieżarówkom nie zakładają siatek przeciw kamieniom na szyby, a nasze “asfaltowe celebryty” zakładają siatki na pół szyby, jakby po Antypodach jeździli.

 4. Misza napisał(a):

  Taka Scania V8 napewno z pustym wydechem. Do tego cysterka z kwasowki i pusta droga gdzieś przez pustynię lub step o wschodzie lub zachodzie słońca to musi być coś pięknego dla oczu i uszu.

 5. egon napisał(a):

  u arabów najbardziej wkurza mnie wszechobecny brud i bałagan i gora śmieci na kazdym kroku ale araby od 12 -13wieku byli juz znacznie w tyle za europejczykami i ta róznica stale rosła , kiedy w europie w okresie oświecenia budowano i tworzono uniwersytety i akademie u arabow tworzono szkoły koraniczne , a przeciez wiadomo ,że religia stoi na przeszkodzie nauce

  • pete379 napisał(a):

   Wbrew pozorom dzięki Arabom nie zginęło dziedzictwo antyku w zakresie nauki i medycyny – jak Europa paliła traktaty medyczne, to Arabowie je kopiowali dla kolejnych pokoleń, ale gdzieś kiedyś poszli w zła drogę, z resztą nasza cywilizacja też.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.