Internetowe szkolenia dla młodych kierowców ciężarówek – “Profesjonalni kierowcy” 2020

„Profesjonalni kierowcy” to jedna z najciekawszych akcji w polskiej branży transportowej. Mowa tutaj o serii szkoleń dla młodych kierowców ciężarówek, którzy zdobyli już prawo jazdy kategorii C+E, ale nie podjęli jeszcze żadnej pracy w zawodzie.

Dzięki szkoleniom, świeżo upieczeni kierowcy zdobywają praktyczne umiejętności, na które raczej nie można liczyć po zwykłym kursie w szkole jazdy. Przykładami może być tutaj manewrowanie z naczepą, zabezpieczanie poszczególnych typów ładunków, czy korzystanie z najnowszych systemów elektronicznych. I tak też miało być w tym roku, choć niestety na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.

Tegoroczna edycja „Profesjonalnych kierowców” jak najbardziej wystartowała, swoją inaugurację mając dwa dni temu, 18 maja. Tym razem trzeba się jednak ograniczyć do szkoleń teoretycznych, prowadzonych przez internet, z udziałem instruktorów ze szkoły ekonomicznej jazdy Volvo Trucks.

Brak zająć praktycznych to ogromna strata, choć jest też dobra strona tej sytuacji. Szkolenia przez internet mogą odbywać się częściej i odjąć znacznie większą ilość osób. Organizatorzy rozważają prowadzenie takich lekcji nawet co dwa lub trzy tygodnie. Jeśli więc jesteście tym przedsięwzięciem zainteresowani, nadal możecie się zgłaszać, robiąc to pod tym linkiem.