Internetowa i naczepowa akcja promująca mocowanie ładunków – to pomysł polskiego przewoźnika

Zachęcanie do poprawnego mocowania ładunków dotychczas kojarzyło się wyłącznie z karami. Zupełną nowością jest więc inicjatywa firmy LT-Trans, która chce zachęcać do tego za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz grafik umieszczanych na ciężarówkach.

Przewoźnik z Trzebieszowa w województwie lubelskim sygnuje swoją akcję hasztagiem #securegoods. Firma zachęca, by fotografować poprawnie zabezpieczone ładunki, zamieszczać ich zdjęcia w mediach społecznościowych i oznaczać je właśnie tym hasztagiem.

Ponadto na drogi wyjechała już specjalna naczepa. Pojazd ten ma kurtynach grafiki promujące mocowanie ładunków, wraz z zachętą w formie tekstowej oraz graficznej. Ta pierwsza wypisana jest w języku angielskim, a jej tłumaczenie brzmi „Udowodnij, że czynisz drogi bezpieczniejszymi”.

Na grafice przedstawiono zaś przykładowe zagrożenie związane z niezabezpieczonymi ładunkami. Widać tutaj samochód osobowy, który miażdżony jest przez przedmioty wypadające z naczepy. Możecie to zobaczyć na poniższym zdjęciu: