Interia zwraca „przeciętnym Kowalskim” uwagę na ograniczoną widoczność z kabin ciężarówek

interia_martwy_punkt_artykul

„Chcesz żyć? Nie pakuj się pod tira!” – tym tytułem rozpoczyna się bardzo ciekawy artykuł, którym serwis Interia.pl próbuje uświadamiać kierowców samochodów osobowych. A właściwie to pewien kierowca ciężarówki próbuje ich uświadamiać, jako że popularny portal internetowy zdecydował się opublikować tekst napisany właśnie przez kierowcę-zawodowca.

Znajdziemy tutaj przede wszystkim przestrogi związane z tak zwanym „martwym polem”. Zostały one ukazane na przykładzie filmów i przedstawione tak, żeby nawet osoba jeżdżąca na co dzień Cinquecento mogła zrozumieć problemy związane z wysoko zawieszonymi kabinami. Pojawia się tutaj też tradycyjny apel do kierowców aut osobowych, z prośbą o wyrozumiałość oraz ostrożność, a także nawiązanie do planowanego zakazu wyprzedzania dla ciężarówek.

Element ostatni, niestety też najgorszy, to tak zwana „gównoburza”, która wywiązała się w komentarzach. Punkty zapalne są tutaj standardowe – ktoś porównuje jazdę ciężarówką z jazdą jego autem osobowym o szerokich słupkach przednich (?!), ktoś porusza kwestię braku wykształcenia kierowców, ktoś krzyczy o tirach na tory. Abstrahując jednak od wszelkich kłótni – pozostaje mieć nadzieję, że choć część odbiorców weźmie sobie ten tekst do serca i przemyśli go pod względem bezpieczeństwa, a nie swojej urażonej dumy.

Pełną treść „Chcesz żyć? Nie pakuj się pod tira!” znajdziecie tutaj.