Instalacje CNG dla ciężarówek zgodne z wymaganiami BAG

Publikacja na zamówienie

Europa stoi obecnie  w obliczu szeregu wyzwań w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Nagły paraliż gospodarki wpłynął też na funkcjonowanie całej branży transportowej. Przyszłość wielu firm transportowych jest niepewna, a ogromny spadek ilości zleceń oznacza mniejszy zarobek, dlatego każda zaoszczędzona złotówka jest na wagę złota.

Jednym z dostępnych na Polskim rynku rozwiązań na rzecz tańszej eksploatacji pojazdów jest wykorzystanie technologii podwójnego zasilania do silników wysokoprężnych, pozwalającej na równoczesne spalanie gazu i diesla.  Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie zużycia oleju napędowego i zastąpienie go tańszym paliwem gazowym, co w przypadku dużych flot oznacza duże oszczędności.

Przykładem takiej technologii jest system Fuel Fusion, której producentem jest firma z Poznania mająca wieloletnie doświadczenie w dziedzinie Dual Fuel. W samym 2019 roku firma wyposażyła ponad 1500 samochodów ciężarowych w system zasilania mieszanką Diesel + CNG. W tym roku już przeszło 300 nowych ciężarówek dołączyło do tej grupy. Ich rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowe, a w kokpicie pojazdu znajduje się jedynie przełącznik z wyświetlaczem wskazującym poziom gazu w zbiornikach. System samodzielnie włącza się i wyłącza, co z punktu widzenia kierowcy jest ogromnym atutem. Jednym z udoskonaleń technologii  jest monitoring zużycia zarówno gazu, jak i oleju napędowego, a ich dawkowanie jest w pełni automatyczne. Warto wspomnieć, że informacje o zużyciu  mogą być raportowane za dowolnie  wybrany okres, co znacząco wyróżnia ten produkt wśród konkurencji.  Fuel Fusion sprawdza się nie tylko w pojazdach ciężarowych, ale także w maszynach budowlanych, rolniczych czy komunalnych. Co ważne, nie ma tutaj mowy o negatywnym wpływie na nasz pojazd, system jest w pełni bezpieczny dla silnika.  

Montując w swoim samochodzie instalację Diesel + CNG, gaz może stanowić 51 proc. spalanego paliwa, co daje minimum 10% oszczędności na tankowaniu. Dodatkowym atutem posiadania takiej instalacji jest zwolnienie z opłat drogowych w Niemczech dla pojazdów od 7,5 tony. Bez względu na obecnie panującą sytuację, taka inwestycja na pewno szybko się zwróci.

Firma Dual Fuel Systems Sp. z o.o. z Poznania od lat oferuje instalacje CNG do samochodów ciężarowych i zapewnia, że dla wszystkich swoich klientów posiada zapas homologowanych zbiorników CNG, a dostawy realizowane są na bieżąco. To bardzo ważna informacja dla przyszłych klientów, gdyż od niedawna zbiorniki CNG stały się towarem deficytowym na polskim rynku. Co na pewno wyróżnia jakość ich pracy to stosowanie fabrycznie giętych stelaży, na których mocowane są zbiorniki. Mocowania pozytywnie przechodzą kontrole BAG.

A co z transportem krajowym? W tym przypadku najbardziej opłacalne będzie wybranie wersji Diesel + LPG, gdzie również oszczędności oscylują na poziomie minimum 10%, a minimalna wymiana wynosi 30%. Wersja ta jest tańsza i wygodniejsza w Polsce ze względu na dużą dostępność stacji LPG.

W obecnej sytuacji każda firma transportowa w wyniku spadku ilości zleceń szuka możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, aby przetrwać na rynku. Naszym zdaniem Fuel Fusion to dobry wybór nie tylko ze względu na korzyści finansowe, ale także ekologiczne. Wykorzystując alternatywne paliwa wychodzimy naprzeciw wymaganiom stawianym branży transportowej pod kątem zmniejszania emisji szkodliwych spalin.

Więcej informacji: www.fuelfusion.pl