OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Grudzień, 2018

Importerzy owoców apelują o poprawę warunków pracy oraz wizerunku kierowców ciężarówek

Niemieckie stowarzyszenie DFHV, zrzeszające firmy z branży handlu owocami, zaapelowało o poprawę o warunków pracy w transporcie drogowym. DFHV jest przekonane, że jeśli zawód kierowcy nie zyska na atrakcyjności, logistyka żywnościowa zostanie całkowicie sparaliżowana.

DFHV oczekuje między innymi kampanii wizerunkowej, mającej poprawić postrzeganie kierowców ciężarówek w społeczeństwie. Mówi się też o poprawie warunków życia w trasie, a także o lepszym dostosowaniu systemu szkoleń do potrzeb rynku pracy.

Wszystkie te oczekiwania uformowały pięciopunktowy plan i zostały przekazane federalnemu rządowi Niemiec. DFHV podkreśla przy tym, że jeśli władze nie zadbają odpowiednio o kierowców, niemiecka logistyka może spotkać się z ogromnymi problemami.

Za sztandarowy przykład organizacja podaje swoją branżę, a więc dostawy świeżych owoców oraz warzyw. DFHV jest przekonane, że przy obecnej sytuacji na rynku pracy, import tego typu produktów do Niemiec zostanie załamany, a popyt na owoce i warzywa szybko przerośnie podaż.