OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 4 Kwiecień, 2016

Imigrant ukryty w ciężarówce zginął w brytyjskim wypadku, zaś w Calais inny imigrant wszedł tuż pod koła

radiowoz_policja_wielka_brytania_transit

W miniony piątek na brytyjskiej trasie A423 doszło do wypadku, w którym zginął nielegalny imigrant kurdyjskiego pochodzenia. Był to 18-letni Mohammed, który dostał się do Wielkiej Brytanii przez Dunkierkę oraz Dover, ukrywając się w samochodzie ciężarowym. I właśnie na trasie A423, w okolicach Banbury, samochód ten uczestniczył w pozornie niegroźnym wypadku, który jednak kosztował imigranta życie. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że Mohammed ukrył się w zewnętrznej części pojazdu, zapewne pod podłogą ładowni lub ewentualnie za spojlerem i był tym samym szczególnie narażony na wszelkie uderzenia. A przy okazji trudno nie zwrócić uwagi na następstwa tej sytuacji dla kierowcy ciężarówki. Odjechał on z miejsca wypadku w radiowozie, będąc aresztowanym pod zarzutem spowodowania śmierci oraz prowadzenia pojazdu w niebezpieczny sposób. W komisariacie doszło także do przesłuchania i dopiero po nim policjanci podjęli decyzję o puszczeniu kierowcy wolno.

Tymczasem dzień wcześniej, w miniony czwartek, inny imigrant zginął pod kołami ciężarówki, już w samym Calais. Miało to związek z powszechnym strajkiem Francuzów, wspartym także przez pracowników portu i odpowiedzialnym za drogowy zator, złożony w samochodów ciężarowych. Oczekiwały one na przeprawę niemalże bez ochrony, wokół aż roiło się od imigrantów, którzy chodzili między ciężarówkami jak po własnym podwórku i właśnie jeden z takich imigrantów zginął przejechany przez wielotonowy pojazd, zapewne będąc przy tym kompletnie niewidocznym dla kierowcy. Co więcej, kiedy tylko inni imigranci dowiedzieli się o śmierci swojego kolegi, masowo w ruch poszły metalowe pręty i kamienie, tylko zwiększając agresję wobec kierowców ciężarówek.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

    Dzięki!

  2. Stasz napisał(a):

    Najgorsze jest to, że nasze władze, na które płacimy podatki, czyli wydział odpowiedzialny za transport międzynawowy nic sobie z tego faktu nie robi, oczywiście dopóki (nie daj Boże) dojdzie do śmiertelnego zdarzenia. A co do naszego ZMPD to też nie kwapi się, żeby działać na rzecz ochrony przewoźników międzynarodowych, chociaż składkowe (od naszej firmy też) bierze chętnie.

  3. fgjj napisał(a):

    Wszyscy Ci ostatnio emigranci to Kurdowie. Po prostu zachód i Turcja prowadzą tam czystek etniczna i zachęcają Kurdow do wyjazdu do Europy. I dlatego Niemcy chcą ich rozmiescic w wielu krajach aby ich rozoroszyc i szybciej zadymilowac.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.