OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 16 Lipiec, 2014

Imigranci w ciężarówkach jadących do Anglii coraz większym problemem, czyli bardzo ważna petycja

Brytyjczycy, a właściwie to wszyscy przewoźnicy i kierowcy operujący na trasach do Wielkiej Brytanii, mają ogromny problem. Są nim oczywiście nielegalni imigranci, którzy próbują przedostać się z Francji na wyspy, wybierając tutaj oczywiście darmowy transport ciężarówkowy. Nie jest to oczywiście problem nowy, lecz zupełnie nowa jest jego przybierająca na sile skala. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba imigrantów, którzy próbowali w ten sposób wjechać do Wielkiej Brytanii, zwiększyła się o aż 22 procent!

Wszystko to oznacza 22 procent więcej problemów, których lista jest bardzo długa. Po pierwsze chodzi tutaj o rozcinanie plandek nożami, a chyba nie muszę nikomu tłumaczyć ile taka plandeka kosztuje. Jeszcze gorszym procederem jest zastraszanie samych kierowców, którzy w obliczu spotkania z całą grupą imigrantów są całkowicie bezbronni. Dochodzi na przykład do sytuacji, w której pod groźbą zadania ciosu nożem kierowca musi okazać dokumenty przewozowe, żeby udowodnić, że nie jedzie z Francji do Wielkiej Brytanii. Nikogo nie dziwi także zeskakiwanie na naczepy z drzew.

Problemem są oczywiście również kontrole graniczne. Każdy kierowca ciężarówki zobowiązany jest do dokładnego skontrolowania swojej ciężarówki, żeby sprawdzić, czy nie ukrywają się w niej żadni imigranci. Jeśli zaś straż graniczna lub policja znajdą jakiegoś imigranta, oznacza to, że kierowca nie spełnił swojego obowiązku i może dostać 2 tys. funtów kary.

W związku z powyższym brytyjskie stowarzyszenie przewoźników organizuje internetową petycję, która ma zwrócić uwagę na cały problem. Zwracają oni uwagę, że francuska policja całkowicie pomija ten problem, cały ciężar zrzucając na stronę brytyjską, a także właśnie przewoźników i kierowców. Ci ostatni każdego dnia narażają natomiast własne życie lub przynajmniej sprzęt, operując wśród całych gangów nielegalnych imigrantów. W swojej petycji transportowcy proszą rząd przede wszystkim o zniesienie kar dla kierowców, a także wywarcie nacisku na stronę francuską, aby ta także coś zrobiła w kierunku rozwiązania powyższego problemu.

Petycję mogą podpisywać także obcokrajowcy mieszkający w UK (rezydenci), więc jeśli są wśród Was osoby zainteresowane całym problemem, zapraszam TUTAJ. Petycja jest w języku angielskim.

EDYCJA: Petycję mogą podpisać obcokrajowcy, lecz tylko mieszkający na stałe w UK.

Poniżej film z ekstremalnym przykładem całego problemu. Sprawa działa się w Calais w maju 2013 roku:


Źródło: YouTube WildStrawberryPL

Ten wpis ma 2 komentarzy

 1. adas napisał(a):

  “to mało jeszcze widziałeś” tych to ja lubię 🙂 fachowcy haha

 2. tomek napisał(a):

  Nalezalo by sie zastanowic nad tym ze policja francuska powyciaga ich z samochodow pakuja do busa i wywoza 5km dalej tam ich wypuszczaja a oni wracaja.
  Za te zniszczenia ktore wyzadza z ladunkiem to nic im nierobia a przewoznik ma problemy .
  Jak by nalozyli nanich kary za zniszczenia albo wracaja albo placa to by niebylo takiego problemu w takiej skali.
  Tym czasem policja nic nierobi laza po autostradzie i gdzie sie da a oni udaja ze ich niema.
  Kierowca jak by wyszedl bez kamizelki to odrazu mandat.
  Nastepne to kontrole .
  Wjezdza kierowca zeby sprawdzili czy niema kogos francuz sprawdza nieznajduje podjezdza do anglika on znajduje .
  I niczemu niewinny kierowca w kajdanach kary do placenia a nielegalny dostzje zupke ciepla kawe i spowrotem .
  Kierowca ma do zaplacenia za 1 imigranta 2tys funtow .
  Jak by francuzi bardziej restrykcyjnie karali to by sie skaczylo

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.