OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Lipiec, 2018

Ilu kierowców ciężarówek zmieniło zawód przez tachografy – pomysł rządowego badania z USA

Wydawałoby się, że Amerykanie pogodzili się z wprowadzeniem w ich kraju tachografów. Od początku ich stosowania minęło już przecież niemal siedem miesięcy. A jednak, zupełnie niespodziewanie do Kongresu Stanów Zjednoczonych wpłynęła zaskakująca propozycja.

Propozycja ta przewiduje przeprowadzenie ogólnokrajowego badania, określającego ilość kierowców, którzy zrezygnowali z zawodu po wprowadzeniu tachografów. Badanie ma obejmować zarówno kierowców zatrudnianych przez firmy, jak i kierowców-właścicieli. Wynikające z niego statystyki mają natomiast posłużyć do określenia, czy tachografy na pewno były dobrym pomysłem.

Opisywany projekt jest pomysłem jednego z kongresmenów, sprzeciwiającego się nadmiernej kontroli nad kierowcami. Czy natomiast zostanie on zrealizowany? O tym zadecyduje głosowanie całego kongresu.

Więcej na temat amerykańskich tachografów, znanych jako ELD, możecie przeczytać tutaj.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 18 komentarzy

 1. Karol napisał(a):

  Techo jest złe. Kierowca wie kiedy jest zmęczony, kiedy potrzebuje przerwy, czy ma trwać 4h czy 12h. Raz mogę jechać 15h A raz czuje zmęczenie już po 2h. To nie przerwy wtedy kiedy ja potrzebuje A nie wtedy kiedy jakieś urządzenie mi każe.

 2. Dawid napisał(a):

  Jak za komuny, komuna dzielnie pokonywała problemy które sama stwarzała i których nie było nigdzie indziej.

 3. Sesek napisał(a):

  Co tam tachografy;) Wszyscy powinni opracować wtedy kiedy chcą a wypoczynek też sami uregulują bo najlepie znają swój organizm:) To jakieś chece wypisujecie tutaj. Dawidku- pryszcze też zaprwne miales z powodu komuny.

 4. Autobus napisał(a):

  Tacho jest po to aby wyłudzac pieniadze od kierowców kiedyś nie bylo i tez robota była zrobiona.

 5. KAMIL napisał(a):

  Już nie długo tacha z GPS i podłączonym EKG do kierowcy – to dopiero będą jaja i inwigilacja pełną gębą …

 6. Solo napisał(a):

  Zgadzam sie z opiniami wyzej, ze kierowca wie najlepiej kiedy moze jechac.
  Ale wyobraźcie sobie sytuację ze od jutra nie ma tacha. Ilu kierowcow jezdziloby pod przymusem pracodawcy? Wyobrazie sobie dalsze konsekwencje takiej jazdy.
  Tacho to nie ideał, ale ja sie ciesze ze jest.

 7. Tomek napisał(a):

  Gdyby nie tacho, które nie jest doskonałe, o długości pracy i o zmęczeniu nie decydowałby kierowca tylko jego szef.

 8. Stefan napisał(a):

  Ten kierowca co ma ; IQ; to szybko sobie poradzi z tacho ale jest masa debili co nie potrafi scanowac dokumentów na truck stopach a ilu jest takich co na ruchach okrężnych pod prąd wjeżdżają wrzucić sobie na You tubie :: American dump truck;; to zobaczycie co oni wyprawiaja to dojdziecie do wniosku ze dla kierowcy amerykańskiego ; tacho; to kosmos ! Ale najlepiej zasłaniać się wolnością !

 9. Hades napisał(a):

  Gdyby dziś nie było tacho to pracowalibyscie 24/24h z przerwa na sen pod rampą. Tacho to najlepsze co mogło się przydarzyć kierowcom.

 10. Sesek napisał(a):

  Amerykańskim kierowcom nie opłaca się jeździć na tacho bo muszą z pomocnikiem jeździć mądrzejszym deko od kierowcy 😉 Jeden kieruje samochodem drugi tacho obsluguje:) Widac to po jeżdżących w (po) Polsce. Gdyby nie mieli immunitetu to ichnia połowa siedziała by w polskim areszcie do wyjaśnienia zdarzenia na drodze:) Takich to i na Putina nie szkoda wysyłać;) Mała strata.

 11. Heh napisał(a):

  Widzę sami znawcy e-log czyli w przybliżeniu techno różni się o wiele eloga nie trzeba obsługiwać sam rysuje wykres i odlicza kiedy masz się zatrzymać w większości elogów jest podłączone pod GPS więc nawet nie trzeba opisywać w którym miejscu się jest w danym czasie. Zapoznajcie się bliżej z tematem są Google jest Youtube bo patrząc po nie których komentarzach brakuje słów i pada stwierdzenie debil… pieprzy aby pieprzyć A w dupie był gówno widział usłyszał coś od swojego “kolegi kuzyna kolegi taty ktory ma kolege w hameryce” i pierdzieli głupoty

 12. Prawda napisał(a):

  A jakie znaczenie ma rynek amerykański ? Amerykanie bez głupawych instytucji pożyją.
  Polską się zainteresujcie.
  Wystarczy ,że w Polsce ITD zabiera kierowcom czas odpoczynku w godzinach nocnych i tym którzy nie chcą się pozabijać próbując się zmieścić z jazdą bez przerw -będzie okazja wyrwać kary pieniężne. To jest dopiero patologia pod przykrywką “robienia dobrze kierowcom zawodowym”.
  Propaganda na ciemnotę doskonale działa i to na masową skalę.

 13. Nik napisał(a):

  Witam,mowa o tachografie,w końcu jest te urządzenie,bez niego ludzie jeździli by 24h na 24h ,zero wypoczynku , właściciele firm transportowych kazali by jeździć na okrągło i nabijać im kasę a kierowcy śmieszne dostaliby jałmużnę,,jestem za tachografem…teraz jazda normalna i te same pieniądze co wcześniej bez tacha..

 14. Gotyk napisał(a):

  Tacho to bzdura, wiecej pracujesz mniej odpoczywasz, ja wiem kiedy jestem zmeczony nieraz moge jechac i 20g a innym razem tylko 5h

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.