I znowu „trójka” na dalekiej trasie – grecki egzemplarz 143 450 na pauzie pod Monachium

W nawiązaniu do tekstu:

Scania 113 w trasie na drugą stronę kontynentu – portugalski zestaw w Czechach

Już drugi raz w tym tygodniu, otrzymałem zdjęcia Scanii serii 3 jeżdżącej w transporcie międzynarodowym. Mamy więc doskonały dowód na to, że lata mijają, a „babcie” nadal bywają w świetnej kondycji i potrafią na siebie zarobić.

Co dosyć charakterystyczne, omawiany samochód pochodzi z Grecji. Tam „trójka” raczej nikogo nie dziwi, jako że średnia wieku ciężarówek liczy w tym kraju 21 lat. Za to w Niemczech, pod Monachium, jest to już naprawdę egzotyczny widok.

Czytelnik Arek sfotografował tę ciężarówkę przy niemieckiej autostradzie A9, na parkingu Fürholzen. Samochód odbywał tam pauzę z naczepą chłodniczą i wyróżniał się także świetnym stanem wizualnym. Pomijając klasyczne linie nadwozia, po prostu nie wyglądał on na swój wiek, muszący już przecież wynosić co najmniej 25 lat.

Można się też domyślać, że ta ciężarówka nie tylko wygląda, ale też całkiem sprawnie się porusza. Jest to bowiem egzemplarz z 14-litrowym silnikiem V8, o mocy maksymalnej 450 KM, świetnej dynamice i bardzo charakterystycznym dźwięku.

Choć oczywiście tak zaawansowany wiekowo sprzęt może mieć swoje wady. Jakie? Z punktu widzenia miejsca pracy kierowcy najlepiej zobaczycie to w następującym artykule: Dokładne spojrzenie na wnętrze Scanii serii 3 – jaka rewolucja dokonała się w kabinach przez 30 lat?