Hyundai zapowiada sześć nowych ciężarówek – będą zasilane z akumulatorów i z ogniw wodorowych

Zgodnie z zapowiedziami Hyundai zaprezentował w ubiegłym tygodniu nową ciężarówkę. Na tym jednak nie koniec, jako że wraz z nowym modelem pojawiły się nowe zapowiedzi. Mówiąc zaś krótko, południowokoreański producent planuje ogromną ekspansję na rynku samochodów użytkowych.

Do 2025 roku Hyundai zamierza zaprezentować łącznie 17 nowych ciężarówek i autobusów. Wszystko to będą samochody z silnikami elektrycznymi, wykorzystujące jeden z dwóch rodzajów zasilania. Dziesięć z nich będzie czerpać prąd z ogniw wodorowych, natomiast pozostałe siedem ma bazować na zwykłych akumulatorach. Zapowiedziano też, że jedenaście nowych pojazdów będzie autobusami, a sześć samochodami ciężarowymi.

Zanim jednak nowe „elektryki” masowo trafią na rynek, Hyundai chce zwiększyć sprzedaż pojazdów spalinowych. W tym celu właśnie zaprezentowano nowy model Pavise, oferujący od 5,5 do 13,5 tony ładowności. Ciężarówka wyposażona jest w 7-litrowy silnik diesla i rozwija do 325 KM. Ma być dostępna z pełnym zakresem nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i jak twierdzi Hyundai, ułatwi konkurowanie z samochodami europejskimi.