Hyundai Xcient dla pierwszego przewoźnika z Niemiec – 100 sztuk już w tym roku

Ciężarowy dział marki Hyundai ma przed sobą bardzo istotną premierę. Model Xcient Fuel Cell właśnie znalazł pierwszego klienta na terenie Niemiec, a więc na największym ciężarowym rynku w Europie.

Na ciężarowego Hyundaia zdecydowała się firma Meyer Logistik, specjalizująca się w dystrybucji świeżej żywności. To oczywiście nieprzypadkowe, gdyż Xcient Fuel Cell jest stworzony właśnie z myślą o takich zadaniach. Ciężarówka dysponuje napędem wodorowym, oferuje około 400 kilometrów zasięgu i posiada kabinę przedłużoną kabinę ze składanym łóżkiem. Dla Meyer Logistik pojazd pojedzie w formie trzyosiowej, jako podwozie z chłodniczą zabudową.

Dotychczas Hyundai przekazał w Europie niemal 50 takich pojazdów, a wszystkie z nich pojechały do Szwajcarii. Teraz sprzedaż rozpoczyna się w Niemczech, a plany na ten rok przewidują co najmniej 100 egzemplarzy. A że już co czwarty niemiecki kierowca pochodzi z innego kraju, w tym przede wszystkim z Polski, zainteresowanym polecam artykuł o wyposażeniu tej ciężarówki oraz wyglądzie wnętrza. Będziecie wiedzieli czego się spodziewać za kilka miesięcy 😉