OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Czerwiec, 2015

Hyundai opracował silniki Euro 6 do modelu Xcient i koreańskie ciężarówki zyskały wstęp do Europy?

Hyundai Xcient

Od kiedy tylko założyłem 40ton.net, czyli już od dobrych kilkunastu miesięcy, Hyundai Xcient jest tutaj stale przewijającym się tematem. I tak dopiero co pokazywałem zdjęcia modelu Xcient P520, który został sfotografowany w Niemczech na stuttgarckich rejestracjach (TUTAJ), a już teraz w “internetach” pojawiły się kolejne plotki i informacje na temat tego konkretnego egzemplarza, które poszły w parze z sensacyjnymi zdjęciami wykonanymi w samej Korei.

Stuttgarcki Hyundai jest już stałym widokiem na niemieckich autostradach i mówi się, że koreańska ciężarówka testowana jest przez jednego z tamtejszych przewoźników. Co więcej, pod kabiną srebrnego ciągnika siodłowego pracuje podobno silnik Euro 6, co może znajdować swoje potwierdzenie na koreańskim blogu blogtrucks.blogspot.com. To właśnie z niego pochodzi poniższe zdjęcie ukazujące fabrycznie nowy model Xcient z oznaczeniami Euro 6 na schowku. Oznaczenia te wydają się być oryginalne, stanowiąc jednocześnie bardzo ważny sygnał – Hyundai w końcu ma w zanadrzu silnik Euro 6, którego opracowanie zapowiadano już w połowie 2013 roku. I tym samym koreańska marka jest więc gotowa do wprowadzenia swojej ciężarówki na europejskie drogi.

Posiadanie samego produktu to jednak stadium dalekie od sukcesu w realiach rynku opanowanego przez “wielką siódemkę”. Trudno się bowiem spodziewać, że ktokolwiek cięgnie po ciężarówkę pozbawioną odpowiedniego zaplecza serwisowego, gwarantującego pełną mobilność. I tutaj znowu pojawia się temat literki “S” widocznej na rejestracjach testowego modelu, który mógłby wskazywać na markę Mercedes-Benz. Nie brakuje bowiem głosów, że to właśnie niemiecki producent ze Stuttgartu pomoże Hyundaiowi w zaszczepieniu modelu Xcient na europejski rynek. Po co i dlaczego? Na to pytanie oczywiście można by znaleźć jakąś sensowną odpowiedź, wszak kiedy w grę wchodzą miliardowe kwoty to wszystko jest możliwe. A trzeba przecież pamiętać, że nowy dostawczy Hyundai H350 w kilku miejscach wręcz do złudzenia przypomina Sprintera…

Ciąg dalszy zapewne nastąpi, a starsze teksty na temat modelu Xcient czekają TUTAJ.

hyundai_xcient_silnik_euro6

Dzięki Igor!

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Nie prościej zapytać ADAMPOL w jakich serwisach naprawiane są ich rosyjskie XCIENTy?

 2. Igor napisał(a):

  Mam wrażenie że już niedługo możemy zacząć mówić o wielkiej ósemce na rynku ciężarówek w Europie :-).

 3. andrzej napisał(a):

  Spoko, jak nikt inny nie podola to Irlndczycy to wprowadza, przynajmniej na wyspy tak jak to bylo z marka Hino 😉 do tego nie widzialem nigdzie indziej w Europie cztero- osiowych wywrotek marki Daewoo 🙂

  • pete379 napisał(a):

   Z tego co wiem na Wyspach są powszechne, gdyż DAEWOO zleciło opracowanie projektu aut firmom brytyjskim- projektanci targetowali w Brytyjczyków stąd mała popularność tych aut na kontynencie.

 4. Michał napisał(a):

  Kupił bym dla swojej formy 45 sztuk bez wachania

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.