Hyundai opracował silniki Euro 6 do modelu Xcient i koreańskie ciężarówki zyskały wstęp do Europy?

Hyundai Xcient

Od kiedy tylko założyłem 40ton.net, czyli już od dobrych kilkunastu miesięcy, Hyundai Xcient jest tutaj stale przewijającym się tematem. I tak dopiero co pokazywałem zdjęcia modelu Xcient P520, który został sfotografowany w Niemczech na stuttgarckich rejestracjach (TUTAJ), a już teraz w „internetach” pojawiły się kolejne plotki i informacje na temat tego konkretnego egzemplarza, które poszły w parze z sensacyjnymi zdjęciami wykonanymi w samej Korei.

Stuttgarcki Hyundai jest już stałym widokiem na niemieckich autostradach i mówi się, że koreańska ciężarówka testowana jest przez jednego z tamtejszych przewoźników. Co więcej, pod kabiną srebrnego ciągnika siodłowego pracuje podobno silnik Euro 6, co może znajdować swoje potwierdzenie na koreańskim blogu blogtrucks.blogspot.com. To właśnie z niego pochodzi poniższe zdjęcie ukazujące fabrycznie nowy model Xcient z oznaczeniami Euro 6 na schowku. Oznaczenia te wydają się być oryginalne, stanowiąc jednocześnie bardzo ważny sygnał – Hyundai w końcu ma w zanadrzu silnik Euro 6, którego opracowanie zapowiadano już w połowie 2013 roku. I tym samym koreańska marka jest więc gotowa do wprowadzenia swojej ciężarówki na europejskie drogi.

Posiadanie samego produktu to jednak stadium dalekie od sukcesu w realiach rynku opanowanego przez „wielką siódemkę”. Trudno się bowiem spodziewać, że ktokolwiek cięgnie po ciężarówkę pozbawioną odpowiedniego zaplecza serwisowego, gwarantującego pełną mobilność. I tutaj znowu pojawia się temat literki „S” widocznej na rejestracjach testowego modelu, który mógłby wskazywać na markę Mercedes-Benz. Nie brakuje bowiem głosów, że to właśnie niemiecki producent ze Stuttgartu pomoże Hyundaiowi w zaszczepieniu modelu Xcient na europejski rynek. Po co i dlaczego? Na to pytanie oczywiście można by znaleźć jakąś sensowną odpowiedź, wszak kiedy w grę wchodzą miliardowe kwoty to wszystko jest możliwe. A trzeba przecież pamiętać, że nowy dostawczy Hyundai H350 w kilku miejscach wręcz do złudzenia przypomina Sprintera…

Ciąg dalszy zapewne nastąpi, a starsze teksty na temat modelu Xcient czekają TUTAJ.

hyundai_xcient_silnik_euro6

Dzięki Igor!