Hyundai H350 jako międzynarodówka z zabudową Carpolu – 2,5-litrowa oferta na tylko 8 europalet

Choć na stronie internetowej Carpolu nie ma o tych pojazdach mowy, na busiarskim rynku pojawiły się Hyundaie H350 z dalekobieżnymi zabudowami. Dostawcą zabudowy jest tutaj właśnie Carpol, a wszystko składa się ze skrzyni ładunkowej na 8 europalet oraz dachowej kabiny sypialnej marki Spojkar.

Taki dalekobieżny Hyundai z jednej strony jest bardzo ciekawą ofertą. Jego silnik ma bowiem 2,5 litra pojemności, wyróżniając się na tle coraz bardziej wysilonych konkurentów. Jest to też silnik bardzo dynamiczny, a do tego dochodzi przestronna i praktyczna kabina. Kierowca Fiata Ducato może poczuć się tutaj jak w limuzynie, natomiast kierowcy Sprinterów i Crafterów znajdą po prostu podobną ilość miejsca.

Z drugiej strony, wszystkie dalekobieżne H350, jakie znajdziecie w polskich ogłoszeniach, mają zabudowy na 8 europalet oraz dachowe kabiny. Nie ma więc ani pojazdów 10-paletowych, ani sypialni montowanych za fotelami. Dlaczego? Niestety, Hyundai ma nietypowy rozstaw osi, liczący maksymalnie 3,7 metra. To znacznie mniej niż u głównych konkurentów, przez co możliwości zabudowy też są mniejsze.

Poniżej zamieszczam przykłady Hyundaia H350 z zabudową Carpolu. Jeśli zaś chcecie przeczytać jak się dostawczym Koreańczykiem jeździ, zapraszam do mojego testu – tutaj.

h350_miedzynarodowka h350_miedzynarodowka_2