OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Listopad, 2017

Hyundai H350 jako międzynarodówka z zabudową Carpolu – 2,5-litrowa oferta na tylko 8 europalet

Choć na stronie internetowej Carpolu nie ma o tych pojazdach mowy, na busiarskim rynku pojawiły się Hyundaie H350 z dalekobieżnymi zabudowami. Dostawcą zabudowy jest tutaj właśnie Carpol, a wszystko składa się ze skrzyni ładunkowej na 8 europalet oraz dachowej kabiny sypialnej marki Spojkar.

Taki dalekobieżny Hyundai z jednej strony jest bardzo ciekawą ofertą. Jego silnik ma bowiem 2,5 litra pojemności, wyróżniając się na tle coraz bardziej wysilonych konkurentów. Jest to też silnik bardzo dynamiczny, a do tego dochodzi przestronna i praktyczna kabina. Kierowca Fiata Ducato może poczuć się tutaj jak w limuzynie, natomiast kierowcy Sprinterów i Crafterów znajdą po prostu podobną ilość miejsca.

Z drugiej strony, wszystkie dalekobieżne H350, jakie znajdziecie w polskich ogłoszeniach, mają zabudowy na 8 europalet oraz dachowe kabiny. Nie ma więc ani pojazdów 10-paletowych, ani sypialni montowanych za fotelami. Dlaczego? Niestety, Hyundai ma nietypowy rozstaw osi, liczący maksymalnie 3,7 metra. To znacznie mniej niż u głównych konkurentów, przez co możliwości zabudowy też są mniejsze.

Poniżej zamieszczam przykłady Hyundaia H350 z zabudową Carpolu. Jeśli zaś chcecie przeczytać jak się dostawczym Koreańczykiem jeździ, zapraszam do mojego testu – tutaj.

h350_miedzynarodowka h350_miedzynarodowka_2

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. marek napisał(a):

  z przodu bardzo podobny do sprintera

 2. Kkkkkkkk napisał(a):

  Marki Spojkar, Spojtrak to nazwa kabiny sypialnej montowanej za kabina, tzw. „Plecak”

 3. Kita napisał(a):

  Co się ładuje na busa z zabudową na 10 euro palet. Pytam bo się nie znam hejterom (frajerom) za odpowiedź z góry dziękuję .

  • Piotr napisał(a):

   Zabudowa na 10palet

  • Piotr napisał(a):

   Zabudowa na 10 palet to juz nie aktualne. Robia juz nawet na 12

  • stalk napisał(a):

   Weź pod uwagę że nie wozi się tylko palet. Generalnie na busach jak mówisz o zabudowie na 10ep to wiesz że od burty do burty masz conajmniej 4,8m i to jest kluczowa informacja. I tak, wozi się takie ładunki, i nie, nie oznacza to że od razu jesteś przeładowany. Największy ładunek jaki wiozłem to skrzynia do Airbusa o wymiarze 2,3×4,6×2,5m i ważyła raptem trochę ponad 800kg.

 4. bart napisał(a):

  W ostatnim zdaniu zabrakło słowa “jeździ”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.