OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Listopad, 2015

Holenderska policja szuka kierowcy, który pomógł w szczęśliwym zakończeniu autostradowego pościgu

swiatla_radiowozu

Ten tekst mógłbym rozpocząć tak samo, jak policyjne doniesienia o osobach, które zbiegły z miejsca wypadku, czyli od słów “policja szuka kierowcy, który…”. Tym razem nie będzie jednak mowy o jakichkolwiek niechlubnych czynach, gdyż policjanci szukają kierowcy, aby udzielić mu oficjalnej pochwały.

Wszystko dotyczy wydarzeń z Holandii, gdzie na A9 między Rottepolderplein a Velsen kierowca ciężarówki skutecznie pomógł funkcjonariuszom “drogówki”. Radiowóz ścigał tam dwójkę nastolatków, którzy poruszali się z prędkością do 170 km/h. Młodzieńcy nie reagowali na sygnały do zatrzymania i w końcu do akcji musiał włączyć się drugi policyjny pojazd. Jechał on autostradą kawałek przed całym pościgiem i miał podjąć się wyhamowania nadużywających prędkości młodzieńców. Aby natomiast się to udało, policjanci ustawili się na lewym pasie, tuż obok samochodu ciężarowego. I wówczas kierowca ciężarówki wykazał się bezcenną pomocą – pomimo braku kontaktu z radiowozem domyślił się o co chodzi, zwolnił i ustawił się tak, aby wraz z policjantami całkowicie zablokować przejazd.

Dzięki jego pomocy nastolatków udało się zatrzymać. Jak się okazało, byli to chłopcy w wieku 16 i 17 lat, którzy najprawdopodobniej ukradli samochód. Jeśli natomiast chodzi o kierowcę ciężarówki, to policjanci nie mogli mu podziękować, gdyż od razu oddalił się on z miejsca zdarzenia. Dlatego też teraz policja z prowincji Noord-Holland oficjalnie poszukuje swojego pomocnika, aby złożyć mu osobiste podziękowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A skoro już jesteśmy w temacie takich podziękowań to warto przywołać także przykład z naszego podwórka. Co prawda nie dotyczy on kierowcy ciężarówki, ale droga to droga, więc wszystko pozostaje na pograniczu transportu. Oto dzisiejszy komunikat kujawsko-pomorskiej policji:

Inowrocławianin, funkcjonariusz służby więziennej, ma swój główny udział w zatrzymaniu kierowcy, który jechał pijany i zagrażał innym na drodze. W chwili, gdy tylko nabrał podejrzeń, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba, zdecydowanie zareagował. Dziś jego postawa została nagrodzona.

Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza, Dyrektor Zakładu Karnego w Inowrocławiu ppłk Jacek Gościak i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski, wyróżnili Pana Macieja (zdjęcie powyżej) za godną pochwały obywatelską postawę. 

Przypomnijmy: Tydzień temu (12.11) około godz. 19.00 jadący z rodziną przez Kruszę Zamkową mężczyzna zauważył przed sobą Forda Focusa. Samochód jechał dosłownie wężykiem, od pobocza do osi jezdni. Świadek takiej jazdy podejrzewał, że kierowca forda może być nietrzeźwy i powiadomił o tym Policję. Jadąc za nim widział, jak mężczyzna wykonuje na drodze niebezpieczne manewry. Gdy ten zatrzymał się na ul. Poznańskiej, świadek wysiadł i podszedł do kierowcy. Po krótkiej rozmowie z nim był już pewien, że jest on nietrzeźwy. Dlatego jego reakcja była natychmiastowa. Wyjął kluczyki z pojazdu i włączył światła awaryjne. Wezwany patrol potwierdził, że 45 letni mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem po alkoholu i stracił  prawo jazdy. Teraz mężczyzna może spodziewać się kary do 2 lat pozbawienia wolności.

Na dzisiejsze (19.11) spotkanie w inowrocławskiej komendzie, Pan Maciej był zaproszony wraz z żoną, która uczestniczyła w całej interwencji na drodze. Mężczyzna usłyszał słowa uznania i życzenia.  Otrzymał też listy gratulacyjne i upominki. 

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.