transfactor3665
Opublikowane 14 Listopad, 2016

Holender zapłacił w Danii ponad 90 tys. mandatu – przekraczał czas i prędkość oraz nie płacił za drogi

predkosciomierz_ciezarowki_szybka_jazda

Duńczycy po raz kolejny pokazali, że nie mają żadnej litości dla kierowców ciężarówek łamiących przepisy. Ich ręce wpadł bowiem 36-letni Holender, który regularnie łamał przepisy dotyczące czasu pracy, nie opłacał dróg, a przy tym znacznie przekraczał prędkość, dysponując zmodyfikowanym ogranicznikiem prędkości. Wystarczy powiedzieć, że w momencie zatrzymania, 9 listopada na trasie E45 w Jutlandii Południowej, jego ciężarówka pędziła z prędkością ponad 100 km/h.

Kiedy podliczono kary za wszystkie zarejestrowane w ciężarówce wykroczenia, łączna suma sięgnęła aż 157,5 tys. koron! W przeliczeniu, jest to ponad 21 tys. euro, czy też około 90 tys. złotych. Co więcej, Holender wkrótce będzie musiał stawić się przed duńskim sądem, który zadecyduje o ewentualnym nałożeniu zakazu jazdy na terenie Danii. Ciekawostką jest zaś fakt, że cała gigantyczna kara została opłacona w ciągu zaledwie kilku godzin.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem i pokazuje prędkościomierz z USA.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. uzytkownik napisał(a):

  21 tys euro to on zarobil w tydzien na czysto na tych przegieciach,hehehe!
  Jak ktos tak gnie,to mandaty ma wliczone w kalkulacje zysku! Troche ten sad i ten zakaz go moze wyhamowac, ale pewnie i to jakos obejdzie!
  Po raz kolejny sie potwierdza stare przyslowie: Ryba psuje sie od glowy! Tak walcza z kierowcami i firmami ze wschodu europy, a sami wala przekrety az milo! Dotyczy ciotowatych Francuzikow, nieomylnych Niemiaszkow, i debilnych Belgusow! 😉

 2. erty napisał(a):

  Prawda jest taka ze dzis firmy które posiadają duży kapitał nie liczą sie z takimi mandatami,proszę sobie wyobrazic jak tak jezdził przez cały rok,albo i wiecej,bo mu zależało,albo mu tak podpowiadali,to ile więcej zleceń podjął?Napewno robił to swiadomie,to nie był jeden strzał,tym bardziej ze miał zdjety>odblokowany ogranicznik.

 3. Rafik napisał(a):

  Za taki numer cofanie licencji na parę lat byłoby może dobrym rozwiązaniem. Ale obawiam się, że obecna eurowladza jest już bezsilna w kontekście jakiegokolwiek sensownego sterowania tym eurokołchozem. Swoją drogą, co na to spece od Koleka Problem 😉

 4. pete379 napisał(a):

  Oczywiście media na Zachodzie zaraz podłapią temat obracając go tak, że Holendra zmusiła do tego konkurencja ze Wschodu itp.
  Swoją drogą te +5 lub +10 km/h dla ciężarówek to wcale nie jest głupi pomysł, bo wreszcie zmniejszyłyby się problemy zawalidróg, na autostradach spalanie by malało, gospodarka troszkę by się rozpędziła od szybszego obrotu towarami… To tak jak z wiele raz wspominanym przeze mnie Jeremy’m Clarksonem- optuje on za podniesieniem prędkości i zweryfikowania wielu ograniczeń w dziwnych miejscach, podając za przykład Anglię jako potęgę handlu w XVIII w., która stała się taka a nie inna z powodu dużych, pojemnych i szybkich statków (kliprów), a nie narzucania sobie zbyt wielu ograniczeń.

 5. blue napisał(a):

  A najlepsze jest to że w Polsce za to by “grosze” dostał a zapowiedziana kontrola na firmie gówno by przyniosła. Za to jak by Polskie dziad transy u nas były by tak karane finansowo to po roku mamy zdrowy rynek jak by się jeszcze za busiarstwo zabrali.

Odpowiedz