transfactor3665
Opublikowane 28 Grudzień, 2016

W Holandii ruszy wielki proces przeciwko sześciu producentom ciężarówek, w sprawie ich kartelu

W nawiązaniu do tekstów:

Procesy w związku ze zmową cenową producentów ciężarówek – warto poczekać na końcowy raport

W polsce ruszyła zbiórka firm do pozwu zbiorowego przeciwko producentom ciężarówek

Holenderska organizacja TLN, ta sama, która przekonywała do wstrzymania się w sprawie pozwów przeciwko producentom ciężarówek, postanowiła rozpocząć nowy rok właśnie od… pozwu. Będzie on oczywiście dotyczył nielegalnej zmowy cenowej, obejmującej sześciu wiodących producentów.

Korzystając z międzynarodowej kancelarii Hausfeld & Co, TLN pozwie Renault Trucks, Volvo Trucks, DAF-a, Iveco, Mercedesa oraz MAN-a, żądając zwrotu zawyżonych kosztów zakupu pojazdu. W samej Holandii sprawa ma dotyczyć około 240 tys. pojazdów, które trafiły na rynek w latach 1997 – 2011. Szacuje się, że gdyby nie nielegalna zmowa, koszty zakupu tych ciężarówek byłyby łącznie niższe o 1,2 miliarda euro. Jednocześnie w TLN zrzeszone jest ponad 5 tys. przewoźników, którzy chcą teraz te pieniądze odzyskać.

Przechodząc jednak do sedna sprawy – dotychczas TLN zalecało cierpliwość, jako że Komisja Europejska nadal nie opublikowała końcowego raportu w tej sprawie (opublikowano jedynie wyrok, o którym przeczytacie TUTAJ). Teraz jednak okazuje, że na końcowy raport będzie trzeba jeszcze poczekać i dlatego też TLN zmieniło zdanie, nie chcąc dłużej tracić czasu.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz