OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Listopad, 2018

Hiszpańska policja będzie patrolowała drogi ciężarówkami – będą to nieoznakowane radiowozy

O skuteczności takiego związania pisałem poniżej:

4176 kierowców ukaranych dzięki nieoznakowanej ciężarówce – policyjny DAF ma mnóstwo pracy

Hiszpańska policja ma wkrótce otrzymać patrolowe ciężarówki. Idąc wzorem Brytyjczyków, pojazdy te mają być wykorzystywane do wystawiania mandatów za korzystanie z telefonu w czasie jazdy.

W chwili obecnej Hiszpanie wykonują patrole próbne, działając na północnym zachodzie kraju. Jeśli obejdzie się przy tym bez żadnych problemów, nowe radiowozy zostaną na stałe włączone do floty. Mają to być zarówno pełnoprawne ciężarówki, jak i duże auta dostawcze, pozbawione jakichkolwiek policyjnych oznaczeń.

Szacuje się, że w Hiszpanii aż 1/3 wypadków śmiertelnych związana jest z korzystaniem z telefonów. Tym samym inwestycja w ciężarówki ma być skutecznym sposobem na poprawę bezpieczeństwa.

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Rosat napisał(a):

    Kazdy wie ze w GB jesliwyprzedza sam ciagnik, albo autobus, to telefon sie odklada. Tylko debil da sie zlapac. Ale w przypadku GB i SP to wplyw do budzetu bedzie spory..

  2. Tomek napisał(a):

    Każdy wie że jak się jedzie to się nie gada… rozmawiając na zestawie bądź słuchawkach prowadzisz jak pod wpływem 0,2% potwierdzono naukowo nie z uniwersytetu parkingowego

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.