Hino 338 w wersji do transportu odpadów – pokierujesz nim także na stojąco

hino_338_smieciarkaPraca kierowcy śmieciarki do lekkich na pewno nie należy. Nie chodzi tutaj wyłącznie o sam fakt obcowania z niezbyt przyjemnym ładunkiem, lecz także o konieczność manewrowania w ciasnych uliczkach, między niewłaściwie zaparkowanymi samochodami. Dlatego też producenci zarówno ciężarówek, jak i zabudów robią wszystko, aby uczynić tę pracę choć trochę łatwiejszą.

Bardzo ciekawym przykładem może być tu Hino 338 z rynku amerykańskiego. Japoński producent ciężarówek, coraz śmielej poczyniający sobie w USA oraz w Wielkiej Brytanii, zbudował wręcz idealne auto do wywozu opadów z terenów zdominowanych przez domy jednorodzinne. Nie dość, że pojemniki opóźnia się w nim przez wygodne wloty po bokach zabudowy, to ciężarówką można kierować zarówno siedząc, jak i stojąc.

Hino 338 w wersji przeznaczonej do transportu śmieci jest bowiem wyposażone w dwie kierownice. Po lewej stronie znajduje się stanowisko siedzące, na którym kierowca może wygodnie pokonać dłuższy odcinek trasy, natomiast po prawej stronie można kierować po prostu na stojąco. Kierownica jest tam umieszczona pod innym kątem, podobnie jak wskaźniki, natomiast obniżona podłoga pozwala się wyprostować.  Jeśli więc chcemy podjechać spod jednej posesji do drugiej, wystarczy pokonać jeden stopień i ruszyć z miejsca bez konieczności siadania.

Jak wygląda to w praktyce? Zobaczcie na poniższym filmie: