OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Maj, 2017

Heroina warta 260 milionów złotych w przeładowanym Renault Premium, jadącym z Iranu do Holandii

pol_tony_heroiny_bulgaria_1

To było zupełnie niepozorne, bułgarskie Renault Premium. Ani specjalnie zadbane, ani nawet czyste, nie mówiąc już o jakiejś specjalistycznej zabudowie. A mimo to wartość tej ciężarówki można było ocenić na ponad ćwierć miliarda złotych. Dlaczego? Wszystko przez narkotyki, które ukryto tutaj obok ładunku.

Opisywaną ciężarówkę zatrzymała w niedzielę do kontroli bułgarska służba celna. Według dokumentów pojazd przewoził płytki ceramiczne, robiąc to na bardzo długiej trasie z Iranu do Holandii. Problem jednak w tym, że płytki najwyraźniej były zbyt ciężkie, jako że pojazd przekraczał normy dopuszczalnej masy całkowitej. I dlatego też naczepa stała się obiektem dokładnej kontroli.

pol_tony_heroiny_bulgaria_2

Bułgarscy celnicy podali, że na obecność narkotyków naprowadził ich w naczepie nietypowy zapach. Kiedy natomiast poszczególne palety z płytkami zaczęto przeglądać, okazało się, że oprócz terakoty Renault przewoziło także heroinę. Co więcej, po podliczeniu wszystkich paczek z nielegalnym ładunkiem okazało się, że w opisywanym transporcie padł wręcz niechlubny rekord. Ta jedna naczepa mieściła bowiem aż 423 kilogramy heroiny, warte około 63 miliony euro. W przeliczeniu na złotówki będzie to więc ponad 260 milionów złotych!

56-letni kierowca, będący Bułgarem, został zatrzymany w areszcie. Podobny los spotkał także 43-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za organizację tego ładunku. Jeśli natomiast okaże się, że obaj panowie byli winni i kolejne lata spędzą w więzieniu, na pewno na długo zapamiętają następującą lekcję – jeśli już chcesz przemycać pół tony heroiny, zadbaj przynajmniej o to, żeby ciężarówka nie była przeładowana…

pol_tony_heroiny_bulgaria_3 pol_tony_heroiny_bulgaria_4

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. narkus napisał(a):

  powiem tak jak by wiozł koks to jeszcze łezka w oku by sie zakreciła, ale hera pfff dobrze goscowi ze go jebli 🙂

 2. Maciej napisał(a):

  Pewnie posadzą kierowcę, który o niczym nie wiedział, a zarabiał 1200 euro miesięcznie.

 3. Mateusz napisał(a):

  Kompletni idioci. Zdarzyło mi się za małolata jeździć bez prawka (teraz wiem, było to głupie). Zawsze jednak zapinałem pasy, miałem włączone światła i nie przekraczałem 50 w mieście, wszystko po to żeby nie dać powodu do zatrzymania mnie niebieskim.

 4. ZxxZ napisał(a):

  I tak lepsze to niz ciapaki 😀

 5. Dawid napisał(a):

  Zapach był nietypowy, a jaki to typowy zapach dwudziestoletniej naczepy? Wszystko zalaminowane, to jaki zapach czuli?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.