OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 19 Listopad, 2018

Gwarancja Spokoju dla użytkowników opon marki Michelin – chroni przed przypadkowym uszkodzeniem

Publikacja na zamówienie

Koncern Michelin jest bardzo pewny jakości swoich produktów. Świadczą o tym szczególne formy gwarancji, kierowane do użytkowników ciężarowych opon.

Miesiąc temu (tutaj) informowałem o Gwarancji 100% Satysfakcji. Oferuje się ją wraz z oponami amerykańskiej marki BFGoodrich, współtworzącej koncern Michelin. Teraz natomiast zapoznamy się z Gwarancją Spokoju, z której skorzystać mogą użytkownicy opon samej marki Michelin.

Czym jest Gwarancja Spokoju? Jest to forma zabezpieczenia się przed przypadkowym uszkodzeniem ogumienia w trakcie eksploatacji. Jeśli nasza opona zniszczy się przez uderzenie lub otarcie, nie nadając się do dalszego użytkowania, Michelin może ją od nas przejąć i zwrócić przy tym koszt zakupu.

Ktoś mógłby od razu zapytać o tak zwane “haczyki”. Jak się okazuje, wyjątków jest naprawdę niewiele. Gwarancja Spokoju nie obejmuje jedynie uszkodzeń powstałych na skutek wypadków drogowych, klęsk żywiołowych, działania ognia lub aktów wandalizmu. Ponadto opony objęte są gwarancją aż do połowy zużycia w nich bieżnika.

Poniżej zamieszczam pełną listę opon, które objęte są Gwarancją Spokoju. Jeszcze niżej pojawi się procedura postępowania przy ewentualnym korzystaniu ze zwrotu. Tutaj można natomiast pobrać Ogólne Warunki oferty, opisujące wszelkie niezbędne szczegóły.

Użytkownicy objęci akcją Gwarancja Spokoju:

Każdy użytkownik, który do końca 2019 r. zakupi u profesjonalnego sprzedawcy opon na terenie Polski opony z gamy Michelin X Multi w rozmiarach 385/65 R 22.5 Michelin X Multi T, 385/55 R 22.5 Michelin X Multi T, 385/55 R 22.5 Michelin X Multi T2 lub 385/65 R 22.5 Michelin X Multiway HD XZE bądź nabędzie je jako oryginalne wyposażenie nowego pojazdu i zarejestruje opony zgodnie z poniższą procedurą.

Procedura gwarancyjna:

1. Użytkownik loguje się do aplikacji MyAccount i z listy uprzednio zarejestrowanych opon wybiera uszkodzoną oponę. Użytkownik wybiera profesjonalnego sprzedawcę opon do rozpatrzenia reklamacji i zwrotu wartości opony.

2. Użytkownik wysyła uszkodzoną oponę do wybranego sprzedawcy. Akceptacja procedury likwidacji szkody przez Michelin zakłada akceptację przeniesienia praw własności uszkodzonej opony na Michelin.