Gwarancja na dostawcze Toyoty z limitem miliona kilometrów – nieodpłatna oferta dla polskich firm

Choć Toyota ProAce to tak naprawdę Citroen lub Peugeot z innym znaczkiem, japoński producent postanowił pokazać, że jest tego samochodu naprawdę pewny.  Świadczy o tym dodatkowa, darmowa gwarancja, obowiązująca aż do przebiegu miliona kilometrów.

Gwarancja Pro to tak naprawdę forma dodatkowego ubezpieczenia, w którym polisa obejmuje koszty napraw o wartości do 100 tys. złotych. Ubezpieczenie to obowiązuje przez 36 miesięcy od dnia pierwszej rejestracji pojazdu, a maksymalny uznawany przebieg to przy tym właśnie milion kilometrów.

Toyota prowadziło tę ofertę nieodpłatnie i dotyczy ona ProAce zakupionych w Polsce między 3 kwietnia 2017 roku a 31 grudnia 2019 roku. Założenie jest przy tym takie, że Gwarancja Pro zaczyna obowiązywać w momencie wygaśnięcia standardowej gwarancji, obowiązującej do przebiegu zaledwie 100 tys. kilometrów.

Innymi słowy, z Gwarancji Pro skorzystają przede wszystkich te osoby, które wykonują swoimi pojazdami bardzo duże przebiegi. Może być tutaj mowa chociażby o firmach wykonujących zarobkowy przewóz osób na trasach międzynarodowych. W ich przypadku pokonanie 100 tys. kilometrów zajmuje przecież ledwie kilka miesięcy.

Dla wyjaśnienia jeszcze dodam, że Gwarancja Pro obejmuje wszystkie fabrycznie zamontowane w pojeździe elementy i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne oraz hydrauliczne i pneumatyczne, do wspomnianej kwoty 100 tys. złotych. Ewentualne naprawy będą zaś wykonywane przy zastosowaniu oryginalnych części.