Gruzin z podrobionym prawem jazdy na ciężarówki – „dokument” wykonano na zwykłej drukarce

Na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach, Straż Graniczna zatrzymała Gruzina z podrobionym dokumentem. Jak pokazują dołączone do tekstu zdjęcia, było to fałszywe prawo jazdy na auta osobowe oraz na ciężarówki bez przyczepy.

Komunikat Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej:

Dzisiaj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna posługiwał się fałszywym gruzińskim prawem jazdy. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo zapłaci 1200 zł grzywny.

Kierowca samochodu osobowego stawił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podejrzenie funkcjonariusza Straży Granicznej wzbudziło prawo jazdy, które obywatel Gruzji przedstawił do kontroli. Dokument był wykonanym na drukarce atramentowej i brakowało wielu zabezpieczeń. Mężczyzna przyznał się, że posłużył się fałszywym prawem jazdy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze 6-miesięcy pozbawienia wolności na okres próby 2 lat. Ponadto 28-latek za popełnione przestępstwo musi zapłacić grzywnę w wysokości 1 200 zł.