rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Listopad, 2017

Grupa Wielton pochwaliła się wynikami – największe wzrosty odnotowano poza granicami kraju

wielton_wywrotka

W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku Grupa Wielton osiągnęła rekordowe wyniki. Ogólny przychód ze sprzedaży pojazdów był o ponad 30 proc. wyższy niż przed rokiem. Jeszcze lepiej wypadła sprzedaż zagraniczna – tam przychód zwiększył się o niemal 60 procent! Jeśli zaś chodzi o zysk netto to wzrósł on o 16,5 proc., wynosząc 15,5 mln złotych na kwartał.

W omawianym okresie cała grupa Grupa Wielton sprzedała 11 327 sztuk naczep, przyczep oraz konstrukcji rolniczych. Były to pojazdy polskiej marki Wielton, włoskiej Viberti oraz francuskiej Fruehauf. Ponadto od sierpnia Grupa Wielton przejmuje niemiecką firmę Langendorf. Do wyników z trzech kwartałów zaliczono też 174 Langendofry dostarczone w sierpniu oraz we wrześniu.

Powyższa sprzedaż była o aż 16,6 proc. wyższa niż przed rokiem. Wówczas wynik z trzech pierwszych kwartałów wynosił bowiem 9,7 tys. pojazdów. Co też ciekawe, niemal 70 proc. wymienionych powyżej pojazdów sprzedano poza granicami Polski. Konkretnie było to 7 811 egzemplarzy.

Jak wiedzie się na konkretnych rynkach? We Francji Grupa Wielton umocniła pozycję lidera rynku, mając teraz 20,5 proc. udziału. Można więc powiedzieć, że co piąta naczepa lub przyczepa sprzedawana we Francji pochodzi z Grupy Wielton. Dobrze jest także we Włoszech – tam Grupa Wielton chwali się wzrostem sprzedaży o 34,1 proc., podczas gdy cały rynek wzrósł o tylko 14,7 proc. Prawdziwy rekord odnotowano zaś w Rosji – tam sprzedaż wzrosła o 267 proc., a przychód zwiększył się niemal czterokrotnie. Jak więc widać, rosyjski rynek w końcu odbija się od dna.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz