Górny pokład lohry nie wytrzymał przejazdu przez zakręt, wioząc akurat Mercedesy za milion złotych

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

O powyższym zdjęciu, opublikowanym wczoraj przez serwis ePoznań.pl, zrobiło się głośno w już chyba całej Polsce. Oto bowiem mamy Mercedesa klasy G, wartego co najmniej pół miliona złotych i balansującego na krawędzi uszkodzonej zabudowy.

Przypadkowy świadek wykonał tę fotografię w Jasinie pod Swarzędzem, dodając, że wszystko wydarzyło się w czasie manewru skręcania. Wnioskując po ustawieniu górnego pokładu, któryś z elementów zabudowy musiał tutaj nie wytrzymać ciężaru oraz bocznego przeciążenia. Wszystko mogło się zaś skończyć bardzo kosztowanie, jako że w momencie zdarzenia zestaw ze znanej swarzędzkiej firmy wiózł m.in. dwa Mercedesy klasy G oraz Skodę Octavię RS. Świadkowie podają, że ten ostatni pojazd został uszkodzony, jako że górny pokład oparł się na jego dachu oraz przedniej szybie. Same Mercedesy udało się natomiast bezpiecznie przeładować, unosząc górny pokład przy pomocy ciężkiego sprzętu i przejeżdżając samochodami na kolejny, tym razem już całkowicie sprawny zestaw.

Na koniec jeszcze dodam, że waga jednej takiej klasy G to około 2,5 tony, natomiast wysokość tych pojazdów sięga 2 metrów. Biorąc pod uwagę te parametry, opisywane zdarzenie jakby mniej dziwi. Można się wręcz cieszyć, że doszło do niego przy minimalnej prędkości na lokalnej drodze, a nie na przykład na wjeździe na autostradę lub w czasie szybszej jazdy drogą krajową.