OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Kwiecień, 2019

Girteka zbuduje sobie nową centralę, wydając na to 60 mln euro i potrzebując 16 hektarów działki

60 milionów euro zainwestowanych na 16 hektarach – przyznacie, że brzmi to imponująco. Właśnie te cyfry podsumowują zaś litewską inwestycję Girteki, mającą stanowić zupełnie nową centralę firmy.

Od razu rodzi się pytanie, po co Girtece aż 16 hektarów? Odpowiedzią jest cała lista obiektów, które mają zostać zbudowane w ramach ogromnego kampusu. Wymienia się tutaj między innymi biurowce o łącznej przestrzeni 26 tys. metrów kwadratowych, w których zatrudnienie znajdzie 2,5 tys. pracowników.

Do tego dojdzie też ogromny parking, przewidując 2,1 tys. miejsc postojowych na samochody osobowe. Obok wybudowane zostanie też centrum serwisowe dla ciężarówek, a uzupełnieniem wszystkiego ma być niewielkie centrum handlowe, z przestrzenią wyliczoną na 4 tys. metrów kwadratowych.

Prace budowlane powinny wystartować wiosną 2020 roku, natomiast latem roku 2021 roku cały kampus powinien już być gotowy. Wszystko zostanie zrealizowane w okolicach Wilna, a za projekt będzie odpowiedzialna austriacka firma ATP Architects.