Girteka zamówiła 2000 ciągników Volvo FH – ogromne dostawy jeszcze w tym roku

Litewska firma Girteka Logistics znowu poszła w ogromne liczby. Tym razem mowa jest o zamówieniu na 2000 ciągników siodłowych, które wyprodukuje firma Volvo Trucks.

Transakcja obejmuje Volvo FH po modernizacji, a więc już ten model z charakterystycznymi, wąskimi reflektorami. Z tego większość egzemplarzy, choć nie wszystkie, zostanie skompletowanych w ekonomicznej wersji I-Save. Oferuje ona dodatkowe 300 Nm momentu obrotowego i ma zużywać o 10 proc. mniej paliwa niż standardowa wersja.

Dostawy rozpoczną się najwcześniej w marcu, jako że właśnie wtedy zmodernizowane FH zacznie być produkowane seryjnie. Wiadomo też, że dostawcą leasingów będzie spółka Volvo Financial Services, a więc de facto sam koncern Volvo. A kiedy można spodziewać się dostawy ostatniego, dwutysięcznego egzemplarza? Jak zapowiada oficjalny komunikat prasowy, cała transakcja ma zostać realizowana jeszcze w tym roku.

Na koniec podam aktualne liczby dotyczące litewskiej floty. Obecnie ma się na nią składać około 8000 zestawów, prowadzonych przez 15000 kierowców. Biorąc zaś pod uwagę nowe, już wkrótce flota może osiągnąć poziom pięciocyfrowy.