OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Marzec, 2018

Girteka podpisała umowę z norweskim stowarzyszeniem hosteli i kierowcy spędzą w hostelach weekendy

Kierowcy zatrudnieni w Girtece zwykle zjeżdżają do domów rzadziej, niż co drugi weekend. Jak więc firma poradzi sobie z karami za 45-godzinne odpoczynki w kabinach? W Norwegii znaleziono już na to rozwiązanie, skądinąd wyjątkowo ciekawe. Pozostaje tylko pytanie, czy kierowcy na pewno będą z tej zmiany zadowoleni?

Litewski przewoźnik podpisał umowę z Hostelling International Norway – organizacją zrzeszającą około 50 hosteli z terenu całej Norwegii. W ramach umowy, kierowcy Girteki będą mogli zatrzymać się na 45-godzinną przerwę w każdej z tych pracówek. Wszystko odbędzie się po uprzednio ustalonych stawkach, a kierowca nie będzie musiał dokonywać rozliczenia. Rachunek zdalnie opłaci firma, również w oparciu o podpisaną teraz umowę.

W hostelach kierowcy mają mieć dostęp do sanitariatów oraz wliczone w cenę śniadanie. Trzeba jednak pamiętać, że mowa o hostelach, a nie o hotelach. Raczej nie spodziewałbym się więc pokoju z osobną łazienką. Kolejna sprawa to brak dostępu do ciężarówki i pozostawionych w niej rzeczy. Hostele zwykle znajdują się przecież w okolicach, w których 16,5-metrowym zestawem nie zaparkujemy. Idąc więc na weekend do takiego miejsca, kierowca będzie musiał zostawić ciężarówkę w pewnej odległości.

Girteka w pełni zdaje sobie z tego parkingowego problemu. Zwraca jednak uwagę, że rozwiązania lepiej dopasowanego do transportowego użytku po prostu nie udało się w Norwegii znaleźć. Czego by nie wybrano, kwestia parkowania ciężarówek zawsze będzie uciążliwa. Z jednego prostego powodu – sieci noclegowe po prostu nigdy nie potrzebowały miejsca na tak duże pojazdy.

Biorąc pod uwagę obecną aktywność Girteki na norweskich trasach, firma ma potrzebować nawet tysiąc takich noclegów rocznie. Zapowiada też, że podobna współpraca może zostać nawiązana ze stowarzyszeniami hosteli z innych krajów. Mowa tutaj nie tylko o Skandynawii, ale także o krajach Europy Zachodniej.

Ten wpis ma 18 komentarzy

 1. JacekKaszuby napisał(a):

  Jakbym musial jechac do hostelu tak jak to bedzie w girtece, to poszedlbym podpisac papier ze bylem, wzialbym prysznic i poszedlbym do auta, bo tam mam wszystkie rzeczy potrzebne mi do zycia.

 2. szofer69 napisał(a):

  Girteka zdalnie opłaci rachunek a następnie zdalnie zaplaci kierowca,za wszystko obciażaja kierowców a nocleg bedzie gratis ?

 3. Kier napisał(a):

  A gdybym ja mial tak zyc, to rezygnuje z międzynarodowki raz na zawsze. Dla mnie to co zaczyna sie dziac mozna nazwac upokorzeniem czlowieka.

 4. Linek napisał(a):

  Pracuje się 5 dni w tygodniu i wraca do domu. Tak robią LUDZIE.

 5. yaco napisał(a):

  Nie. Pracuje się 8h i wraca do domu tak robią ludzie.

 6. Prawda o głupocie napisał(a):

  Taki dobrobyt zapewniono kierowcom ,którzy darli papy o konieczność pobytu w hotelach a tu proszę ……jakieś oburzenie ,że polskie Pany jednak nie chcą tego luksusu !
  To ja już nie rozumiem .
  Czy to jest na zasadzie ,że kierowca zawsze musi marudzić jak baba a jak przyjdzie co do czego to jego słowa warte tyle co wczorajszy śnieg ?
  Naprawdę tego nie rozumiem – TAKI LUKSUS ! I tylko kilka kilometrów z buta do “godnych warunków”. No czasami…..kilkanaście.

  • dono napisał(a):

   Widzę często Twoje wpisy i część jest antypolska. “Polskie Pany” Cię zdemaskowały. Tak mówią banderowcy na Polaków.

 7. Prawda o głupocie napisał(a):

  …i jeszcze jedno.
  Skutki pobytu tej dziczy w pokojach będą zdecydowanie bardziej kosztowne niż sam ich wynajem.
  Wiem co piszę.

 8. ABC napisał(a):

  Dużymi krokami idzie do tego że nie będzie można spędzać w żadnym kraju 45 w kabinie. Firmy są na etapie prób eksperymentów co z tym faktem zrobić stąd między innymi pomysły z hotelami. I co się dziwić. Zobaczymy jak to rozwinie. Ja skłaniam się ku wypowiedzi przedmówcy. Szkody nie jednokrotnie będą większe niż zaplata za sam nocleg.

 9. Jaca napisał(a):

  Co oni piernicza……gadałem z kierowca z girteki to już ponad dwa miesiące w kabinie siedział…..ciekawe kto tym pisarza z 40ton takie głupoty nagrał….częściej niż św tygodnie jasne może tak ale na płatny parking A tak stoja z girteki po krzakach chłodniki też na weekendy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.