Girteka najwyraźniej otworzyła oddział w Poznaniu i szuka do niego wschodnich kierowców

Tekst został zaktualizowany (14.01.2019)

O ekspansji litewskiej firmy Girteka każdy już chyba dobrze słyszał. W minionym roku przewoźnik poczynił ogromne zakupy, zamawiając między innymi dwa tysiące DAF-ów XF. Przedsiębiorstwo otworzyło też oddział w Niemczech, chcąc rejestrować tam część swoich ciągników. A teraz przychodzi pora na ekspansję w Polsce.

Na facebookowej grupie dla wschodnich kierowców ciężarówek – Дальнобой В Европе – pojawiło się bardzo wymowne ogłoszenie. Jest to propozycja pracy w polskiej filii firmy Girteka, która ma zostać ulokowana w Poznaniu.

Kierowcom oferuje się wyjazdy w europejskie trasy, docelowo na okres co najmniej 65 dni. Samo ogłoszenie zostało opublikowane przez ukraińską firmę pośredniczącą i ewidentnie skierowane jest bezpośrednio do ukraińskich kierowców.

Po sprawdzeniu z Krajowym Rejestrze Sądowym okazało się, że polska spółka Girteki faktycznie została założona. Dzisiaj sprawę udało się też potwierdzić u bardzo pewnego źródła. Najwyraźniej polski oddział przygotowuje się więc do oficjalnej inauguracji, o której wkrótce powinniśmy dowiedzieć się więcej.