OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Listopad, 2018

Girteka na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm w Europie – to wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie

Od kilku lat można zaobserwować, jak Girteka Logistics walczy o poprawę wizerunku. Teraz trzeba przyznać, że Litwini robią to naprawdę skutecznie. Przewoźnik trafił bowiem do elitarnego rankingu brytyjskiego dziennika “Financial Times”.

“Financial Times” to jeden z najbardziej renomowanych tytułów na świecie. Dziennik zajmuje się tematyką finansową oraz gospodarczą, nakład sięga pół miliona egzemplarzy dziennie, a historia gazety rozpoczęła się jeszcze w latach 80-tych XIX wieku.

Za co natomiast “Financial Times” wyróżniło Girtekę? Przedsiębiorstwo to zostało umieszczone na tegorocznej liście stu najbardziej innowacyjnych firm z Europy. Przewoźnik znalazł się tam w towarzystwie takich gigantów, jak Siemens, Vodafone, czy Booking.com.

Konkretny powód umieszczenia firmy na liście to potężna inwestycja w system zarządzania flotą. Pod koniec marca Girteka miała zainstalować układ telematyczny Transics do ogromnej grupy 5,6 tys. samochodów. System ten obsługiwany jest za pomocą tabletów, a ponadto można mieć do niego wgląd za pośrednictwem aplikacji na telefony. Wszystko ma więc skutkować ułatwieniem pracy kierowców oraz pracowników biurowych.