OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Maj, 2018

Gigantyczny protest przewoźników z Brazylii: nowe ustępstwa prezydenta, żołnierze wyrażają poparcie

Post udostępniony przez O S C A M I N H Õ E S ® (@oscaminhoes)

Powyżej: procesja Brazylijczyków, którzy postanowili poprzeć transportowy protest

W weekend informowałem o gigantycznym proteście brazylijskich przewoźników. Okazał się on na tyle skuteczny, że w wielu miastach trzeba było wprowadzić stan wyjątkowy, na lotniskach zabrakło paliwa, a sklepy są po prostu puste. Przewoźnicy blokują bowiem główne drogi, domagając się obniżki cen paliw. Te bowiem, jak podkreślają, w ciągu ostatnich kilku lat zwiększyły się nawet dwukrotnie.

Jeszcze w miniony piątek prezydent Brazylii chciał zakończyć protesty przy udziale wojska. Ostatnie jednak armia nie wkroczyła do akcji i nie zmusiła przewoźników do zniesienia blokad. Co więcej, wielu żołnierzy zaczęło wyrażać swoje poparcie dla protestujących, podobnie jak robią to zwykli obywatele. Brazylijski prezydent musiał więc przygotować nową propozycję finansową.

Poniżej: pilot w geście poparcia dla przewoźników. Dolne hasło to “jesteśmy z wami”

Post udostępniony przez O S C A M I N H Õ E S ® (@oscaminhoes)

Według najnowszej propozycji prezydenta, paliwa miałyby potanieć o 46 brazylijskich centów, czyli około pół złotego. Obniżki te miałyby się utrzymać przez co najmniej 60 dni, a następnie rząd miałyby dopasowywać je do bieżącej sytuacji na rynku paliw. Dla porównania, pierwsza propozycja prezydenta przewidywała obniżki zaledwie 30-dniowe, na poziomie około 38 centów.

Gdyby Brazylijczycy przystali na propozycję, ceny oleju napędowego zmniejszyłyby się z około 3,8 reala brazylijskiego do 3,3 reala. W przeliczeniu na naszą walutę byłoby to około 3,3 złotego. Niemniej przewoźnicy chcą protestować dalej, żądając całkowitego zniesienia państwowych podatków na paliwo. Wówczas cena jednego litra oleju napędowego powinna wynosić nieco ponad 2 reale, czyli około 2 złotych.

Poniżej: widok na jedną z autostradowych blokad

Post udostępniony przez O S C A M I N H Õ E S ® (@oscaminhoes)

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Janusz napisał(a):

  Super! , przydałoby się zrobić tak samo w Polsce, paliwo drogie jak cholera ponad 5 zł/litr, a gdyby tak odjąć od tego podatki to by było ze 2 zł/litr, bajka 🙂

 2. truckeronroad.com napisał(a):

  Na niemickich autohof’ach paliwo już tańsze niż w PL… Czy nasi przewoźnicy mają “jaja” aby iść przykładem Brazylii?

 3. Arek napisał(a):

  Tam maja jaja nie to co placzki z polski

 4. zzz napisał(a):

  Janusz czy ty przemyślałeś swą wypowiedź? Zacznij jeździć po 5 zł za km i po problemie.
  Po drugie to nie trzeba blokować dróg tylko przez tydzień wszystkie ciężarówki stoją na bazie. A prawda jest taka że koniosraje i dziadtransy są za głupie by tak zrobić ,kierowcy z wypłaty obciąć to jak najbardziej umieją

 5. Rabenik napisał(a):

  Z polskimi przewoznikami jest jak z kierowcami, polski kierowca =chłop panszczyzniany kiedyś taki chłop mówił Pan licho plac ale nie jest zły bo mógłby bić a nie bije mało tego na parkingu ura bura bohater jeden z drugim a zjeździe na baze, to jakby mógł w tylek wszedł bez masła normę trzeba zrobić samochód samemu naprawić a wszystko to za darmo nie przepraszam za pochwalke i poklepanie po ramieniu, prawdę mówiąc powiem tak nie dziwię się naszym szefom że nas dojdą bo jesteśmy tak głupi że się dajemy aż grzechem było by nie skorzystać na takich frajerach, wsumie jak on tego nie zrobi to inny także tak czy siak pracowałem w wielu firmach i jedno wiem napewno większość kierowców to pizdy i twardziele na cb I parkingu, po za tym nie boi się jeden z drugim kombinować a boi się zbuntowac i iść po podwyżkę szkoda gadać…

 6. dono napisał(a):

  U nas w woju jest komuna mentalna, zresztą jak w większości społeczeństwa, choć wojo i inna mundurówka są liderami. Jak tu wyrwać jakąś dopłatę, co mi się należy i tylko o tym jest mowa.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.