OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Kwiecień, 2018

Gerard De Rooy będzie jeździł Iveco z silnikiem na LNG – płynny gaz ziemny ma wykazać się w rajdach

Rajdowe ciężarówki marki Iveco będą zasilane płynnym gazem ziemnym, w skrócie znanym jako LNG. Ma być to zmodyfikowana jednostka 460-konnego Iveco Stralis NP 460, mająca sześć cylindrów i 13 litrów pojemności.

Przygotowaniem tego pojazdu zajmie się Team De Rooy, czyli jeden z najlepszych zespołów rajdowych na świecie. Debiut gazowego Iveco zaplanowano na przyszłoroczny rajd Africa Eco Race, wiodący przez Maroko, Mauretanię oraz Senegal. Kierowcą będzie przy tym sam Gerard de Rooy.

Sprawa jest o tyle interesująca, że we wszystkich wymienionych krajach stacja tankowania LNG po prostu nie istnieją. Trzeba będzie więc rozstawić tymczasowe stacje, łącznie w pięciu egzemplarzach. Ponadto do dyspozycji rajdowców ma być mobilna stacja, zabudowana po prostu na ciężarówce.

Wszystko oczywiście po to, żeby promować ciężarówki na LNG, w tym zwłaszcza pojazdy marki Iveco. Rajdowy samochód za zaprezentować płynny gaz ziemny jako paliwo uniwersalne, łatwego w dystrybucji i gwarantującego odpowiedni zasięg.

Jak jeździ się Iveco Stralis NP460? Odpowiedź tutaj.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. dono napisał(a):

    Dość ryzykowne, kiedy wybuchnie. Dla kierowców i promocji.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.