Dwie generacje Volva FH po tuningu – duński styl po brytyjsku oraz hołd dla starszych modeli

Kilka dni temu mieszkający w Wielkiej Brytanii Paweł Tyczyński przysłał mi zdjęcie nietypowego Volva FH. Biało-czerwony ciągnik stał u brytyjskiego dealera, z kierownicą po prawej stronie i na brytyjskich rejestracjach, lecz pod względem malowania i zamontowanych dodatków zupełnie nie przypominał brytyjskich ciężarówek. Tymczasem firma Crossroads Truck&Bus Ltd – dealer, który wydał ostatnio wspomniane Volvo – opublikowała dwie fotografie tego pojazdu, które przedstawiają go w pełnej krasie.

volvo_fh_tuning_barton_2

Nowe Volvo FH 500 Globetrotter XL kupił Phil Barton, który jest jednocześnie przedsiębiorcą, jak i kierowcą swojej jedynej ciężarówki. Przewoźnikowi z Humberside zawsze podobały się duńskie ciężarówki i dlatego też jego nowa ciężarówka wyjechała z salonu właśnie w duńskim stylu. Na podwyższeniu dachu pojawiły się charakterystyczne strzały, całe nadwozie utrzymano w dwóch barwach, a standardowe osłony międzyosiowe zastąpiły gładkie panele. Oprócz tego na ciężarówce próżno szukać polerowanego metalu, a rozbudowane dodatkowe oświetlenie osadzono na czerwonej ramie dachowej, a także wpasowano w dolną atrapę chłodnicy. Na tym jednak nie koniec, bo już wkrótce ciężarówka zostanie poddana kolejnym modyfikacjom, które zostaną przeprowadzone właśnie w Danii. Firma z Padborga będzie miała zastąpić standardowe obicia wnętrz pikowaną skórą, nadając kabinie nieco bardziej ekskluzywnego charakteru.

volvo_fh_tuning_barton_1

Biało-czerwone Volvo dostarczone panu Bartonowi to jednak nie jedyny piękny pojazd, który wyjechał w ostatnich miesiącach z terenu Crossroads Truck&Bus Ltd. Kilka słów należy się także jednemu z ostatnich egzemplarzy poprzedniej generacji modelu FH, który kupiła firma S.E. Broscombe. Na jego kabinie pojawiły się malutki przedstawiające historyczne modele Volvo Trucks, od F86 po N10. Wraz z pomalowanym pod kolor kabiny „kangurem” oraz pięknymi felgami stworzyło to naprawdę ładny ciągnik:

volvo_fh_broscombe_2 volvo_fh_broscombe_3 volvo_fh_broscombe_1 volvo_fh_broscombe_4

Zdjęcia: Crossroads Truck&Bus Ltd